RETEA SCOLARA SI ARONDAREA ACESTORA LA CENTRELE DE COLECTARE DATE IN ANUL SCOLAR 2013-2014
  IDENTIFICAREA UNITATII DE INVATAMANT
NR. CRT Denumirea Unitatii de Invatamant NR. DCC DENUMIRE DCC LA CARE ESTE ARONDATA UNITATEA SCOLARA NUME RESPONSABIL Tipul Unitatii PJ / AR Tipul Unitatii Administrativ - Teritoriale Denumirea Unitatii Administrativ - Teritoriale
0 1 2 3 4 5 6 7 8
1 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV GALATI DCC_GL_36 LPS APOSTOL VALERIU Liceu PJ Municipiu Galati
2 SCOALA GIMNAZIALA SLOBOZIA CONACHI DCC_GL_36 LPS APOSTOL VALERIU Scoala I-VIII PJ Comuna Slobozia Conachi
3 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SLOBOZIA CONACHI DCC_GL_36 LPS APOSTOL VALERIU Gradinita AR Comuna Slobozia Conachi
4 SCOALA GIMNAZIALA IZVOARELE DCC_GL_36 LPS APOSTOL VALERIU Scoala I-VIII AR Sat Slobozia Conachi
5 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IZVOARELE DCC_GL_36 LPS APOSTOL VALERIU Gradinita AR Sat Slobozia Conachi
6 SCOALA GIMNAZIALA "ELENA DOAMNA" CUZA VODA DCC_GL_36 LPS APOSTOL VALERIU Scoala I-VIII PJ Comuna Cuza Voda
7 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CUZA VODA DCC_GL_36 LPS APOSTOL VALERIU Gradinita AR Comuna Cuza Voda
8 SCOALA GIMNAZIALA NR.1 BARCEA DCC_GL_86 SC. 2 BARCEA AVRAM IONEL Scoala I-VIII PJ Comuna Barcea
9 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 BARCEA DCC_GL_86 SC. 2 BARCEA AVRAM IONEL Gradinita AR Comuna Barcea
10 SCOALA PRIMARA NR.4 BARCEA (PODOLENI) DCC_GL_86 SC. 2 BARCEA AVRAM IONEL Scoala I-IV AR Comuna Barcea
11 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.4 BARCEA DCC_GL_86 SC. 2 BARCEA AVRAM IONEL Gradinita AR Comuna Barcea
12 SCOALA GIMNAZIALA NR.2 BARCEA DCC_GL_86 SC. 2 BARCEA AVRAM IONEL Scoala I-VIII PJ Comuna Barcea
13 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 BARCEA DCC_GL_86 SC. 2 BARCEA AVRAM IONEL Gradinita AR Comuna Barcea
14 SCOALA PRIMARA NR.3 BARCEA DCC_GL_86 SC. 2 BARCEA AVRAM IONEL Scoala I-IV AR Comuna Barcea
15 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.3 BARCEA DCC_GL_86 SC. 2 BARCEA AVRAM IONEL Gradinita AR Comuna Barcea
16 GRUPUL SCOLAR "PAUL BUJOR" BERESTI DCC_GL_55 GR. SC. BERESTI BALABAN DANIELA Gr. Scolar PJ Oras Beresti
17 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BERESTI DCC_GL_55 GR. SC. BERESTI BALABAN DANIELA Gradinita AR Oras Beresti
18 SCOALA GIMNAZIALA "GHEORGHE SI MARIA TASCA" BALABANESTI DCC_GL_42 RADESTI POPA CRISTI Scoala I-VIII PJ Comuna Balabanesti
19 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BALABANESTI DCC_GL_42 RADESTI POPA CRISTI Gradinita AR Comuna Balabanesti
20 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BURSUCANI DCC_GL_42 RADESTI POPA CRISTI Gradinita AR Sat Balabanesti
21 SCOALA GIMNAZIALA "DUMITRU I.GHIMUS" LUNGESTI DCC_GL_42 RADESTI POPA CRISTI Scoala I-VIII AR Sat Balabanesti
22 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUNGESTI DCC_GL_42 RADESTI POPA CRISTI Gradinita AR Sat Balabanesti
23 SCOALA GIMNAZIALA CAVADINESTI DCC_GL_55 GR. SC. BERESTI BALABAN DANIELA Scoala I-VIII PJ Comuna Cavadinesti
24 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CAVADINESTI DCC_GL_55 GR. SC. BERESTI BALABAN DANIELA Gradinita AR Comuna Cavadinesti
25 SCOALA PRIMARA VADENI DCC_GL_55 GR. SC. BERESTI BALABAN DANIELA Scoala I-IV AR Sat Cavadinesti
26 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VADENI DCC_GL_55 GR. SC. BERESTI BALABAN DANIELA Gradinita AR Sat Cavadinesti
27 SCOALA GIMNAZIALA GANESTI DCC_GL_55 GR. SC. BERESTI BALABAN DANIELA Scoala I-VIII AR Sat Cavadinesti
28 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GANESTI DCC_GL_55 GR. SC. BERESTI BALABAN DANIELA Gradinita AR Sat Cavadinesti
29 SCOALA GIMNAZIALA NR.26 "ION CREANGA" GALATI DCC_GL_19 SC. 26 GL BALAN MAGDALENA Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
30 SCOALA GIMNAZIALA NR.16 "NICOLAE BALCESCU" GALATI DCC_GL_10 SC. 16 GL BERBEC DRAGOS Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
31 SCOALA GIMNAZIALA SMARDAN DCC_GL_84 SC. SMIRDAN BERBEC DRAGOS Scoala I-VIII PJ Comuna Smardan
32 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SMARDAN DCC_GL_84 SC. SMIRDAN BERBEC DRAGOS Gradinita AR Comuna Smardan
33 SCOALA GIMNAZIALA MIHAIL KOGALNICEANU DCC_GL_84 SC. SMIRDAN BERBEC DRAGOS Scoala I-VIII AR Sat Smardan
34 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MIHAIL KOGALNICEANU DCC_GL_84 SC. SMIRDAN BERBEC DRAGOS Gradinita AR Sat Smardan
35 SCOALA PRIMARA CISMELE DCC_GL_84 SC. SMIRDAN BERBEC DRAGOS Scoala I-IV AR Sat Smardan
36 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CISMELE DCC_GL_84 SC. SMIRDAN BERBEC DRAGOS Gradinita AR Sat Smardan
37 SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE IVASCU" CERTESTI DCC_GL_63 SC. FOLTESTI BITICA VIRGINIA Scoala I-VIII PJ Comuna Certesti
38 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CERTESTI DCC_GL_63 SC. FOLTESTI BITICA VIRGINIA Gradinita AR Comuna Certesti
39 SCOALA PRIMARA COTOROAIA DCC_GL_63 SC. FOLTESTI BITICA VIRGINIA Scoala I-IV AR Sat Certesti
40 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL COTOROAIA DCC_GL_63 SC. FOLTESTI BITICA VIRGINIA Gradinita AR Sat Certesti
41 SCOALA GIMNAZIALA CARLOMANESTI DCC_GL_63 SC. FOLTESTI BITICA VIRGINIA Scoala I-VIII AR Sat Certesti
42 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CARLOMANESTI DCC_GL_63 SC. FOLTESTI BITICA VIRGINIA Gradinita AR Sat Certesti
43 SCOALA GIMNAZIALA FOLTESTI DCC_GL_63 SC. FOLTESTI BITICA VIRGINIA Scoala I-VIII PJ Comuna Foltesti
44 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FOLTESTI DCC_GL_63 SC. FOLTESTI BITICA VIRGINIA Gradinita AR Comuna Foltesti
45 SCOALA GIMNAZIALA STOICANI DCC_GL_63 SC. FOLTESTI BITICA VIRGINIA Scoala I-VIII AR Sat Foltesti
46 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STOICANI DCC_GL_63 SC. FOLTESTI BITICA VIRGINIA Gradinita AR Sat Foltesti
47 SCOALA GIMNAZIALA NR.43 "DAN BARBILIAN" GALATI DCC_GL_28 SC. 43 GL BOBOC CORINA Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
48 SCOALA GIMNAZIALA NR.1 "DIMITRIE LUCHIAN" PISCU DCC_GL_28 SC. 43 GL BOBOC CORINA Scoala I-VIII PJ Comuna Piscu
49 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VAMES DCC_GL_28 SC. 43 GL BOBOC CORINA Gradinita AR Comuna Piscu
50 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 PISCU DCC_GL_28 SC. 43 GL BOBOC CORINA Gradinita AR Comuna Piscu
51 SCOALA GIMNAZIALA NR.2 "STEFAN CEL MARE" PISCU DCC_GL_28 SC. 43 GL BOBOC CORINA Scoala I-VIII AR Comuna Piscu
52 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 PISCU DCC_GL_28 SC. 43 GL BOBOC CORINA Gradinita AR Comuna Piscu
53 SCOALA GIMNAZIALA FRUMUSITA DCC_GL_77 SC. FRUMUSITA BORS GABRIEL Scoala I-VIII PJ Comuna Frumusita
54 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FRUMUSITA DCC_GL_77 SC. FRUMUSITA BORS GABRIEL Gradinita AR Comuna Frumusita
55 SCOALA GIMNAZIALA "PETRU RARES" FRUMUSITA DCC_GL_77 SC. FRUMUSITA BORS GABRIEL Scoala I-VIII PJ Comuna Frumusita
56 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL "PETRU RARES" FRUMUSITA DCC_GL_77 SC. FRUMUSITA BORS GABRIEL Gradinita AR Comuna Frumusita
57 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TAMAOANI DCC_GL_77 SC. FRUMUSITA BORS GABRIEL Gradinita AR Sat Frumusita
58 SCOALA GIMNAZIALA TULUCESTI DCC_GL_77 SC. FRUMUSITA BORS GABRIEL Scoala I-VIII PJ Comuna Tulucesti
59 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TULUCESTI DCC_GL_77 SC. FRUMUSITA BORS GABRIEL Gradinita AR Comuna Tulucesti
60 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TATARCA DCC_GL_77 SC. FRUMUSITA BORS GABRIEL Gradinita AR Sat Tulucesti
61 SCOALA GIMNAZIALA SIVITA DCC_GL_77 SC. FRUMUSITA BORS GABRIEL Scoala I-VIII AR Comuna Tulucesti
62 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SIVITA DCC_GL_77 SC. FRUMUSITA BORS GABRIEL Gradinita AR Comuna Tulucesti
63 SCOALA GIMNAZIALA "SF.NICOLAE" VANATORI DCC_GL_77 SC. FRUMUSITA BORS GABRIEL Scoala I-VIII PJ Comuna Vanatori
64 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VANATORI DCC_GL_77 SC. FRUMUSITA BORS GABRIEL Gradinita AR Comuna Vanatori
65 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SAT COSTI DCC_GL_77 SC. FRUMUSITA BORS GABRIEL Gradinita AR Sat Vanatori
66 SCOALA GIMNAZIALA "MARIA GRECU" ODAIA MANOLACHE DCC_GL_77 SC. FRUMUSITA BORS GABRIEL Scoala I-VIII AR Sat Vanatori
67 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ODAIA MANOLACHE DCC_GL_77 SC. FRUMUSITA BORS GABRIEL Gradinita AR Sat Vinatori
68 COLEGIUL DE INDUSTRIE ALIMENTARA "ELENA DOAMNA" GALATI DCC_GL_48 COL. . DOAMNA" BULBOACA MIHAI Gr. Scolar PJ Municipiu Galati
69 LICEUL TEORETIC "DUNAREA" GALATI DCC_GL_33 LIC DUNAREA BURLACU CATALINA Liceu PJ Municipiu Galati
70 SCOALA GIMNAZIALA VARLEZI DCC_GL_33 LIC. DUNAREA BURLACU CATALINA Scoala I-VIII PJ Comuna Varlezi
71 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VARLEZI DCC_GL_33 LIC. DUNAREA BURLACU CATALINA Gradinita AR Comuna Varlezi
72 SCOALA PRIMARA CRAIESTI DCC_GL_33 LIC. DUNAREA BURLACU CATALINA Scoala I-IV AR Sat Varlezi
73 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CRAIESTI DCC_GL_33 LIC. DUNAREA BURLACU CATALINA Gradinita AR Sat Varlezi
74 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.14 TECUCI DCC_GL_76 SC 7 TECUCI CEAPA CATALIN Gradinita PJ Municipiu Tecuci
75 SCOALA GIMNAZIALA NR.6 "STEFAN OCTAVIAN IOSIF" TECUCI DCC_GL_70 SC 7 TECUCI CEAPA CATALIN Scoala I-VIII PJ Municipiu Tecuci
76 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.9 "NEGHINITA" TECUCI DCC_GL_70 SC 7 TECUCI CEAPA CATALIN Gradinita AR Municipiu Tecuci
77 SCOALA GIMNAZIALA NR.7 "NICOLAE BALCESCU" TECUCI DCC_GL_70 SC 7 TECUCI CEAPA CATALIN Scoala I-VIII PJ Municipiu Tecuci
78 GRUPUL SCOLAR "OVID CALEDONIU" TECUCI DCC_GL_70 SC 7 TECUCI CEAPA CATALIN Gr. Scolar PJ Municipiu Tecuci
79 COLEGIUL NATIONAL "MIHAIL KOGALNICEANU" GALATI DCC_GL_30 CNMK CHIRIA DANUT Colegiu PJ Municipiu Galati
80 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.60 "ARLECHINO" GALATI DCC_GL_26 SC. 41 GL CHIRIAC ECATERINA Gradinita PJ Municipiu Galati
81 SCOALA GIMNAZIALA NR.38 "GRIGORE MOISIL" GALATI DCC_GL_24 SC. 38 GL CHIRIAC ECATERINA Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
82 SCOALA GIMNAZIALA NR.41 "SF.GRIGORE TEOLOGUL" GALATI DCC_GL_26 SC. 41 GL CHIRIAC ECATERINA Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
83 SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "SF.ANDREI" GALATI DCC_GL_37 SEM CIUBUCA IONUT Liceu PJ Municipiu Galati
84 SCOALA GIMNAZIALA SENDRENI DCC_GL_37 SEM CIUBUCA IONUT Scoala I-VIII PJ Comuna Sendreni
85 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SENDRENI DCC_GL_37 SEM CIUBUCA IONUT Gradinita AR Comuna Sendreni
86 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MOVILENI (SENDRENI) DCC_GL_37 SEM CIUBUCA IONUT Gradinita AR Sat Sendreni
87 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SERBESTII VECHI DCC_GL_37 SEM CIUBUCA IONUT Gradinita AR Sat Sendreni
88 COLEGIUL TEHNIC "TRAIAN VUIA" GALATI DCC_GL_46 CTTV GL CRISTI CIOCAN Gr. Scolar PJ Municipiu Galati
89 SCOALA GIMNAZIALA NR.1 "GHEORGHE POALELUNGI" MASTACANI DCC_GL_46 CTTV GL CRISTI CIOCAN Scoala I-VIII PJ Comuna Mastacani
90 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 MASTACANI DCC_GL_46 CTTV GL CRISTI CIOCAN Gradinita AR Comuna Mastacani
91 SCOALA GIMNAZIALA NR.3 MASTACANI DCC_GL_46 CTTV GL CRISTI CIOCAN Scoala I-VIII AR Comuna Mastacani
92 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.3 MASTACANI DCC_GL_46 CTTV GL CRISTI CIOCAN Gradinita AR Comuna Mastacani
93 SCOALA GIMNAZIALA NR.2 CHIRAFTEI DCC_GL_46 CTTV GL CRISTI CIOCAN Scoala I-VIII PJ Sat Mastacani
94 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 CHIRAFTEI DCC_GL_46 CTTV GL CRISTI CIOCAN Gradinita AR Sat Mastacani
95 SCOALA GIMNAZIALA NR.1 CHIRAFTEI DCC_GL_46 CTTV GL CRISTI CIOCAN Scoala I-VIII AR Sat Mastacani
96 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 CHIRAFTEI DCC_GL_46 CTTV GL CRISTI CIOCAN Gradinita AR Sat Mastacani
97 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.7 "PALATUL FERMECAT" TECUCI DCC_GL_54 COL. AGR. TC DAMASCHIN IULIAN Gradinita PJ Municipiu Tecuci
98 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.8 TECUCI DCC_GL_54 COL. AGR. TC DAMASCHIN IULIAN Gradinita AR Municipiu Tecuci
99 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.13 TECUCI DCC_GL_54 COL. AGR. TC DAMASCHIN IULIAN Gradinita AR Municipiu Tecuci
100 COLEGIUL NATIONAL DE AGRICULTURA SI ECONOMIE TECUCI DCC_GL_54 COL. AGR. TC DAMASCHIN IULIAN Gr. Scolar PJ Municipiu Tecuci
101 LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVITA" GALATI DCC_GL_32 LER DAMIAN FELICIA Liceu PJ Municipiu Galati
102 SCOALA GIMNAZIALA SCHELA DCC_GL_32 LER DAMIAN FELICIA Scoala I-VIII PJ Comuna Schela
103 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SCHELA DCC_GL_32 LER DAMIAN FELICIA Gradinita AR Comuna Schela
104 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NEGREA DCC_GL_32 LER DAMIAN FELICIA Gradinita AR Sat Schela
105 GRUPUL SCOLAR "COSTACHE CONACHI" PECHEA DCC_GL_57 GR. SC PECHEA DANAILA SILVIU Gr. Scolar PJ Comuna Pechea
106 SCOALA PRIMARA NR.4 PECHEA DCC_GL_57 GR. SC PECHEA DANAILA SILVIU Scoala I-IV AR Comuna Pechea
107 SCOALA GIMNAZIALA NR.2 PECHEA DCC_GL_57 GR. SC PECHEA DANAILA SILVIU Scoala I-VIII PJ Comuna Pechea
108 SCOALA GIMNAZIALA NR.1 PECHEA DCC_GL_57 GR. SC PECHEA DANAILA SILVIU Scoala I-VIII AR Comuna Pechea
109 SCOALA GIMNAZIALA NR.3 PECHEA DCC_GL_57 GR. SC PECHEA DANAILA SILVIU Scoala I-VIII AR Comuna Pechea
110 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 PECHEA DCC_GL_57 GR. SC PECHEA DANAILA SILVIU Gradinita PJ Comuna Pechea
111 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 PECHEA DCC_GL_57 GR. SC PECHEA DANAILA SILVIU Gradinita AR Comuna Pechea
112 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.3 PECHEA DCC_GL_57 GR. SC PECHEA DANAILA SILVIU Gradinita AR Comuna Pechea
113 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.4 PECHEA DCC_GL_57 GR. SC PECHEA DANAILA SILVIU Gradinita AR Comuna Pechea
114 GRUPUL SCOLAR "SIMION MEHEDINTI" GALATI DCC_GL_75 GR SC MEHEDINTI DIMA MATILDA Gr. Scolar PJ Municipiu Galati
115 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.38 "LICURICI" GALATI DCC_GL_23 SC. 33 GL DRAGHICI COCA Gradinita PJ Municipiu Galati
116 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.43 "STEP BY STEP" GALATI DCC_GL_23 SC. 33 GL DRAGHICI COCA Gradinita PJ Municipiu Galati
117 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.64 "ILEANA COSANZEANA" GALATI DCC_GL_23 SC. 33 GL DRAGHICI COCA Gradinita PJ Municipiu Galati
118 SCOALA GIMNAZIALA NR.33 "SF.DUMITRU" GALATI DCC_GL_23 SC. 33 GL DRAGHICI COCA Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
119 GRUPUL SCOLAR "TUDOR VLADIMIRESCU" TUDOR VLADIMIRESCU DCC_GL_58 GR SC. T. VLADIMIRESCU DRAGOMIR ALEXANDRU CATALIN Gr. Scolar PJ Comuna Tudor Vladimirescu
120 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TUDOR VLADIMIRESCU DCC_GL_58 GR SC. T. VLADIMIRESCU DRAGOMIR ALEXANDRU CATALIN Gradinita AR Comuna Tudor Vladimirescu
121 SCOALA GIMNAZIALA NR.2 "GRIGORE HAGIU" TARGU BUJOR DCC_GL_85 SC 2 TG BUJOR DUMITRASC MARIUS Scoala I-VIII PJ Oras Targu Bujor
122 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL UMBRARESTI DCC_GL_85 SC 2 TG BUJOR DUMITRASC MARIUS Gradinita AR Oras Targu Bujor
123 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 "FLOARE DE BUJOR" TARGU BUJOR DCC_GL_85 SC 2 TG BUJOR DUMITRASC MARIUS Gradinita AR Oras Targu Bujor
124 SCOALA GIMNAZIALA "SFANTUL IERARH NICOLAE" VLADESTI DCC_GL_85 SC. 2 TG. BUJOR DUMITRASC MARIUS Scoala I-VIII PJ Comuna Vladesti
125 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL "PESTISORUL DE AUR" VLADESTI DCC_GL_85 SC. 2 TG. BUJOR DUMITRASC MARIUS Gradinita AR Comuna Vladesti
126 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL "ALBA CA ZAPADA" BRANESTI DCC_GL_85 SC. 2 TG. BUJOR DUMITRASC MARIUS Gradinita AR Sat Vladesti
127 SCOALA GIMNAZIALA GOHOR DCC_GL_72 SC. NEGRILESTI FLOREA GEORGE Scoala I-VIII PJ Comuna Gohor
128 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GOHOR DCC_GL_72 SC. NEGRILESTI FLOREA GEORGE Gradinita AR Comuna Gohor
129 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IREASCA DCC_GL_72 SC. NEGRILESTI FLOREA GEORGE Gradinita AR Sat Gohor
130 SCOALA GIMNAZIALA BERHECI DCC_GL_72 SC. NEGRILESTI FLOREA GEORGE Scoala I-VIII AR Sat Gohor
131 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BERHECI DCC_GL_72 SC. NEGRILESTI FLOREA GEORGE Gradinita AR Sat Gohor
132 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NARTESTI DCC_GL_72 SC. NEGRILESTI FLOREA GEORGE Gradinita AR Sat Gohor
133 SCOALA GIMNAZIALA NEGRILESTI DCC_GL_72 SC. NEGRILESTI FLOREA GEORGE Scoala I-VIII PJ Sat Negrilesti
134 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NEGRILESTI DCC_GL_72 SC. NEGRILESTI FLOREA GEORGE Gradinita AR Sat Negrilesti
135 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SLOBOZIA BLANEASA DCC_GL_72 SC. NEGRILESTI FLOREA GEORGE Gradinita AR Sat Negrilesti
136 GRUPUL SCOLAR COROD DCC_GL_62 GR. SC. COROD GAVRILITA MARICICA Gr. Scolar PJ Comuna Corod
137 SCOALA GIMNAZIALA COROD DCC_GL_62 GR. SC. COROD GAVRILITA MARICICA Scoala I-VIII AR Comuna Corod
138 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL COROD DCC_GL_62 GR. SC. COROD GAVRILITA MARICICA Gradinita AR Comuna Corod
139 SCOALA GIMNAZIALA BLANZI DCC_GL_62 GR. SC. COROD GAVRILITA MARICICA Scoala I-VIII PJ Sat Corod
140 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BLANZI DCC_GL_62 GR. SC. COROD GAVRILITA MARICICA Gradinita AR Sat Corod
141 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BRATULESTI DCC_GL_62 GR. SC. COROD GAVRILITA MARICICA Gradinita AR Sat Corod
142 SCOALA PRIMARA CARAPCESTI DCC_GL_62 GR. SC. COROD GAVRILITA MARICICA Scoala I-IV AR Sat Corod
143 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CARAPCESTI DCC_GL_62 GR. SC. COROD GAVRILITA MARICICA Gradinita AR Sat Corod
144 SCOALA GIMNAZIALA SLIVNA DCC_GL_22 SC. SLIVNA GHIMPU DAN Scoala I-VIII PJ Comuna Beresti Meria
145 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SLIVNA DCC_GL_22 SC. SLIVNA GHIMPU DAN Gradinita AR Sat Beresti Meria
146 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MERIA DCC_GL_22 SC. SLIVNA GHIMPU DAN Gradinita AR Sat Beresti Meria
147 SCOALA GIMNAZIALA BALINTESTI DCC_GL_22 SC. SLIVNA GHIMPU DAN Scoala I-VIII AR Sat Beresti Meria
148 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BALINTESTI DCC_GL_22 SC. SLIVNA GHIMPU DAN Gradinita AR Sat Beresti Meria
149 SCOALA GIMNAZIALA PLESA DCC_GL_22 SC. SLIVNA GHIMPU DAN Scoala I-VIII AR Sat Beresti Meria
150 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PLESA DCC_GL_22 SC. SLIVNA GHIMPU DAN Gradinita AR Sat Beresti Meria
151 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PURICANI (Desfiintata cu 01.09.2013) DCC_GL_22 SC. SLIVNA GHIMPU DAN Gradinita AR Sat Beresti Meria
152 SCOALA PRIMARA "ANDRONACHI GOGA" ALDESTI DCC_GL_22 SC. SLIVNA GHIMPU DAN Scoala I-IV AR Sat Beresti Meria
153 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ALDESTI DCC_GL_22 SC. SLIVNA GHIMPU DAN Gradinita AR Sat Beresti Meria
154 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.30 "PINOCHIO" GALATI DCC_GL_14 SC. 19 GL GROSU IONEL Gradinita PJ Municipiu Galati
155 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.27 "PRINTUL FERICIT" GALATI DCC_GL_14 SC. 19 GL GROSU IONEL Gradinita AR Municipiu Galati
156 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.62 "PRICHINDEL" GALATI DCC_GL_14 SC. 19 GL GROSU IONEL Gradinita PJ Municipiu Galati
157 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.13 "RAZA DE SOARE" GALATI DCC_GL_14 SC. 19 GL GROSU IONEL Gradinita AR Municipiu Galati
158 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.58 "ALBINUTA" GALATI DCC_GL_14 SC. 19 GL GROSU IONEL Gradinita AR Municipiu Galati
159 SCOALA GIMNAZIALA NR.19 "LUDOVIC COSMA" GALATI DCC_GL_14 SC. 19 GL GROSU IONEL Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
160 COLEGIUL TEHNIC "AUREL VLAICU" GALATI DCC_GL_44 COL A. VLAICU GURAU MIRELA Gr. Scolar PJ Municipiu Galati
161 SCOALA GIMNAZIALA BRAHASESTI DCC_GL_74 SC. BRAHASESTI IGNAT ADRIAN Scoala I-VIII PJ Comuna Brahasesti
162 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 BRAHASESTI DCC_GL_74 SC. BRAHASESTI IGNAT ADRIAN Gradinita AR Comuna Brahasesti
163 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 BRAHASESTI DCC_GL_74 SC. BRAHASESTI IGNAT ADRIAN Gradinita AR Comuna Brahasesti
164 SCOALA GIMNAZIALA TOFLEA DCC_GL_74 SC. BRAHASESTI IGNAT ADRIAN Scoala I-VIII PJ Sat Brahasesti
165 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TOFLEA DCC_GL_74 SC. BRAHASESTI IGNAT ADRIAN Gradinita AR Sat Brahasesti
166 SCOALA GIMNAZIALA BANEASA DCC_GL_14 SC. 19 GL IONEL GROSU Scoala I-VIII PJ Comuna Baneasa
167 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BANEASA DCC_GL_14 SC. 19 GL IONEL GROSU Gradinita AR Comuna Baneasa
168 SCOALA PRIMARA "ION VODA CEL VITEAZ" ROSCANI DCC_GL_14 SC. 19 GL IONEL GROSU Scoala I-IV AR Sat Baneasa
169 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ROSCANI DCC_GL_14 SC. 19 GL IONEL GROSU Gradinita AR Sat Baneasa
170 SCOALA GIMNAZIALA COSMESTI DCC_GL_88 SC. COSMESTI ISTRATE VALENTINA Scoala I-VIII PJ Comuna Cosmesti
171 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL COSMESTI DCC_GL_88 SC. COSMESTI ISTRATE VALENTINA Gradinita AR Sat Cosmesti
172 SCOALA PRIMARA COSMESTI-VALE DCC_GL_88 SC. COSMESTI ISTRATE VALENTINA Scoala I-IV AR Sat Cosmesti
173 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL COSMESTI-VALE DCC_GL_88 SC. COSMESTI ISTRATE VALENTINA Gradinita AR Sat Cosmesti
174 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BALTARETI DCC_GL_88 SC. COSMESTI ISTRATE VALENTINA Gradinita AR Sat Cosmesti
175 SCOALA GIMNAZIALA FURCENII NOI DCC_GL_88 SC. COSMESTI ISTRATE VALENTINA Scoala I-VIII AR Sat Cosmesti
176 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FURCENII NOI DCC_GL_88 SC. COSMESTI ISTRATE VALENTINA Gradinita AR Sat Cosmesti
177 SCOALA GIMNAZIALA FURCENII VECHI DCC_GL_88 SC. COSMESTI ISTRATE VALENTINA Scoala I-VIII AR Sat Cosmesti
178 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FURCENII VECHI DCC_GL_88 SC. COSMESTI ISTRATE VALENTINA Gradinita AR Sat Cosmesti
179 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.53 "NICOLAE LABIS" GALATI DCC_GL_51 GR. SC. SALIGNY ISTRATE LEONARD Gradinita PJ Municipiu Galati
180 GRUPUL SCOLAR "ANGHEL SALIGNY" GALATI DCC_GL_51 GR. SC. SALIGNY ISTRATE LEONARD Gr. Scolar PJ Municipiu Galati
181 COLEGIUL TEHNIC "RADU NEGRU" GALATI DCC_GL_43 GR. SC. RN LEFTER CATALINA Gr. Scolar PJ Municipiu Galati
182 LICEUL DE ARTA "DIMITRIE CUCLIN" GALATI DCC_GL_35 LART LIFICIU CRISTINA Liceu PJ Municipiu Galati
183 GRUPUL SCOLAR "GHEORGHE ASACHI" GALATI DCC_GL_50 GR. SC ASACHI LUPASCU MIRELA Gr. Scolar PJ Municipiu Galati
184 SCOALA GIMNAZIALA "UNIREA" BRANISTEA DCC_GL_50 GR. SC ASACHI LUPASCU MIRELA Scoala I-VIII PJ Comuna Branistea
185 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BRANISTEA DCC_GL_50 GR. SC ASACHI LUPASCU MIRELA Gradinita AR Comuna Branistea
186 SCOALA PRIMARA TRAIAN DCC_GL_50 GR. SC ASACHI LUPASCU MIRELA Scoala I-IV AR Sat Branistea
187 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TRAIAN DCC_GL_50 GR. SC ASACHI LUPASCU MIRELA Gradinita AR Sat Branistea
188 SCOALA PRIMARA VASILE ALECSANDRI DCC_GL_50 GR. SC ASACHI LUPASCU MIRELA Scoala I-IV AR Sat Branistea
189 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VASILE ALECSANDRI DCC_GL_50 GR. SC ASACHI LUPASCU MIRELA Gradinita AR Sat Branistea
190 SCOALA GIMNAZIALA "NATALIA NEGRU" BUCIUMENI DCC_GL_66 SC TEPU MANEA MARIAN Scoala I-VIII PJ Comuna Buciumeni
191 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BUCIUMENI DCC_GL_66 SC TEPU MANEA MARIAN Gradinita AR Comuna Buciumeni
192 SCOALA GIMNAZIALA "SMARANDA BRAIESCU" HANTESTI DCC_GL_66 SC TEPU MANEA MARIAN Scoala I-VIII AR Sat Buciumeni
193 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VIZURESTI DCC_GL_66 SC TEPU MANEA MARIAN Gradinita AR Sat Buciumeni
194 SCOALA GIMNAZIALA "TUDOR PAMFILE" TEPU DCC_GL_66 SC. TEPU MANEA MARIAN Scoala I-VIII PJ Comuna Tepu
195 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TEPU DCC_GL_66 SC. TEPU MANEA MARIAN Gradinita AR Comuna Tepu
196 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.34 GALATI DCC_GL_83 GPN 39 GL MANTU FELICIA Gradinita PJ Municipiu Galati
197 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.3 "CIPRIAN PORUMBESCU" GALATI DCC_GL_2 SC. 2 GL MIRICA NATALIA Gradinita AR Municipiu Galati
198 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.20 GALATI DCC_GL_8 SC. 12 GL PATRICHE ECATERINA Gradinita AR Municipiu Galati
199 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.39 "DUMBRAVA MINUNATA" GALATI DCC_GL_83 GPN 39 GL MANTU FELICIA Gradinita PJ Municipiu Galati
200 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.11 GALATI DCC_GL_83 GPN 39 GL MANTU FELICIA Gradinita AR Municipiu Galati
201 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.52 GALATI DCC_GL_83 GPN 39 GL MANTU FELICIA Gradinita PJ Municipiu Galati
202 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.29 GALATI DCC_GL_83 GPN 39 GL MANTU FELICIA Gradinita AR Municipiu Galati
203 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.56 "ANASTASIA" GALATI DCC_GL_83 GPN 39 GL MANTU FELICIA Gradinita AR Municipiu Galati
204 SCOALA GIMNAZIALA "GABRIEL DRAGAN" NICORESTI DCC_GL_1 ISJ GALATI MARIA MINDRU Scoala I-VIII PJ Comuna Nicoresti
205 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NICORESTI DCC_GL_1 ISJ GALATI MARIA MINDRU Gradinita AR Comuna Nicoresti
206 SCOALA PRIMARA DOBRINESTI DCC_GL_1 ISJ GALATI MARIA MINDRU Scoala I-IV AR Sat Nicoresti
207 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DOBRINESTI DCC_GL_1 ISJ GALATI MARIA MINDRU Gradinita AR Sat Nicoresti
208 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FANTINI DCC_GL_1 ISJ GALATI MARIA MINDRU Gradinita AR Sat Nicoresti
209 SCOALA PRIMARA IONASESTI DCC_GL_1 ISJ GALATI MARIA MINDRU Scoala I-IV AR Sat Nicoresti
210 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IONASESTI DCC_GL_1 ISJ GALATI MARIA MINDRU Gradinita AR Sat Nicoresti
211 SCOALA GIMNAZIALA COASTA LUPEI DCC_GL_1 ISJ GALATI MARIA MINDRU Scoala I-VIII AR Sat Nicoresti
212 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL COASTA LUPEI DCC_GL_1 ISJ GALATI MARIA MINDRU Gradinita AR Sat Nicoresti
213 COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET" TECUCI DCC_GL_38 LIC HARET MIHALACHE ADRIAN Liceu PJ Municipiu Tecuci
214 SCOALA GIMNAZIALA DRAGANESTI DCC_GL_38 LIC HARET MIHALACHE ADRIAN Scoala I-VIII PJ Comuna Draganesti
215 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DRAGANESTI DCC_GL_38 LIC HARET MIHALACHE ADRIAN Gradinita AR Sat Draganesti
216 SCOALA GIMNAZIALA MALU ALB DCC_GL_38 LIC HARET MIHALACHE ADRIAN Scoala I-VIII PJ Sat Draganesti
217 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MALU ALB DCC_GL_38 LIC HARET MIHALACHE ADRIAN Gradinita AR Sat Draganesti
218 SCOALA GIMNAZIALA PRIPONESTI DCC_GL_38 LIC HARET MIHALACHE ADRIAN Scoala I-VIII PJ Comuna Priponesti
219 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PRIPONESTI DCC_GL_38 LIC HARET MIHALACHE ADRIAN Gradinita AR Comuna Priponesti
220 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PRIPONESTII DE JOS DCC_GL_38 LIC HARET MIHALACHE ADRIAN Gradinita AR Sat Priponesti
221 SCOALA GIMNAZIALA CIORASTI DCC_GL_38 LIC HARET MIHALACHE ADRIAN Scoala I-VIII AR Sat Priponesti
222 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CIORASTI DCC_GL_38 LIC HARET MIHALACHE ADRIAN Gradinita AR Sat Priponesti
223 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LIESTI (PRIPONESTI) DCC_GL_38 LIC HARET MIHALACHE ADRIAN Gradinita AR Sat Priponesti
224 COLEGIUL ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU" GALATI DCC_GL_40 CEVM MINCIU LACRAMIOARA Gr. Scolar PJ Municipiu Galati
225 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.9 "SF.NICOLAE" GALATI DCC_GL_2 SC. 2 GL MIRICA NATALIA Gradinita PJ Municipiu Galati
226 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.40 GALATI DCC_GL_2 SC. 2 GL MIRICA NATALIA Gradinita AR Municipiu Galati
227 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.23 "TEDI" GALATI DCC_GL_2 SC. 2 GL MIRICA NATALIA Gradinita PJ Municipiu Galati
228 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.22 GALATI DCC_GL_2 SC. 2 GL MIRICA NATALIA Gradinita AR Municipiu Galati
229 SCOALA GIMNAZIALA NR.2 GALATI DCC_GL_2 SC. 2 GL MIRICA NATALIA Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
230 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.59 GALATI DCC_GL_2 SC. 2 GL MIRICA NATALIA Gradinita AR Municipiu Galati
231 COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA" GALATI DCC_GL_31 CNAIC MIRON ROZINA Colegiu PJ Municipiu Galati
232 SCOALA GIMNAZIALA CUCA DCC_GL_60 SC. REDIU MITREA NICOLETA Scoala I-VIII PJ Comuna Cuca
233 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CUCA DCC_GL_60 SC. REDIU MITREA NICOLETA Gradinita AR Comuna Cuca
234 SCOALA GIMNAZIALA REDIU DCC_GL_60 SC. REDIU MITREA NICOLETA Scoala I-VIII PJ Comuna Rediu
235 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL REDIU DCC_GL_60 SC. REDIU MITREA NICOLETA Gradinita AR Comuna Rediu
236 SCOALA GIMNAZIALA SUHURLUI DCC_GL_60 SC. REDIU MITREA NICOLETA Scoala I-VIII PJ Comuna Suhurlui
237 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SUHURLUI DCC_GL_60 SC. REDIU MITREA NICOLETA Gradinita AR Comuna Suhurlui
238 SCOALA GIMNAZIALA FANTANELE DCC_GL_60 SC. REDIU MITREA NICOLETA Scoala I-VIII PJ Comuna Scanteiesti
239 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FANTANELE DCC_GL_60 SC. REDIU MITREA NICOLETA Gradinita AR Comuna Scanteiesti
240 SCOALA PRIMARA SCANTEIESTI DCC_GL_60 SC. REDIU MITREA NICOLETA Scoala I-IV AR Sat Scanteiesti
241 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SCANTEIESTI DCC_GL_60 SC. REDIU MITREA NICOLETA Gradinita AR Sat Scanteiesti
242 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.4 "LIZUCA" GALATI DCC_GL_6 SC. 10 GL MOCANU MARIANA Gradinita PJ Municipiu Galati
243 SCOALA GIMNAZIALA NR.10 "PETRE TUTEA" GALATI DCC_GL_6 SC. 10 GL MOCANU MARIANA Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
244 SCOALA GIMNAZIALA NR.1 MATCA DCC_GL_64 SC. 1 MATCA MOCANU MIHAIL Scoala I-VIII PJ Comuna Matca
245 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 MATCA DCC_GL_64 SC. 1 MATCA MOCANU MIHAIL Gradinita PJ Comuna Matca
246 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 MATCA DCC_GL_64 SC. 1 MATCA MOCANU MIHAIL Gradinita AR Comuna Matca
247 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.3 MATCA DCC_GL_64 SC. 1 MATCA MOCANU MIHAIL Gradinita AR Comuna Matca
248 SCOALA GIMNAZIALA NR.3 "DIMITRIE CANTEMIR" MATCA DCC_GL_64 SC. 1 MATCA MOCANU MIHAIL Scoala I-VIII PJ Comuna Matca
249 SCOALA GIMNAZIALA NR.2 MATCA DCC_GL_64 SC. 1 MATCA MOCANU MIHAIL Scoala I-VIII AR Comuna Matca
250 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.16 TECUCI DCC_GL_71 SC. 10 TC MOTOC ADRIAN Gradinita PJ Municipiu Tecuci
251 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.15 "ION CREANGA" TECUCI DCC_GL_71 SC. 10 TC MOTOC ADRIAN Gradinita AR Municipiu Tecuci
252 SCOALA GIMNAZIALA NR.1 "ANGHEL RUGINA" TECUCI DCC_GL_71 SC. 10 TC MOTOC ADRIAN Scoala I-VIII PJ Municipiu Tecuci
253 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.11 TECUCI DCC_GL_71 SC. 10 TC MOTOC ADRIAN Gradinita AR Municipiu Tecuci
254 SCOALA GIMNAZIALA NR.10 "DIMITRIE STURZA" TECUCI DCC_GL_71 SC. 10 TC MOTOC ADRIAN Scoala I-VIII PJ Municipiu Tecuci
255 SCOALA GIMNAZIALA POIANA DCC_GL_71 SC. 10 TC MOTOC ADRIAN Scoala I-VIII PJ Comuna Poiana
256 SCOALA GIMNAZIALA VISINA DCC_GL_71 SC. 10 TC MOTOC ADRIAN Scoala I-VIII AR Comuna Poiana
257 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL POIANA DCC_GL_71 SC. 10 TC MOTOC ADRIAN Gradinita AR Comuna Poiana
258 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL HULESTI (Desfiintata cu 01.09.2013) DCC_GL_71 SC. 10 TC MOTOC ADRIAN Gradinita AR Comuna Poiana
259 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VISINA DCC_GL_71 SC. 10 TC MOTOC ADRIAN Gradinita AR Comuna Poiana
260 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.41 "CODRUTA" GALATI DCC_GL_21 SC. 29 GL MUNTEANU CIPRIAN Gradinita PJ Municipiu Galati
261 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.55 "OTILIA CAZIMIR" GALATI DCC_GL_26 SC. 41 GL CHIRIAC ECATERINA Gradinita AR Municipiu Galati
262 SCOALA GIMNAZIALA NR.29 "SF.ANA" GALATI DCC_GL_21 SC. 29 GL MUNTEANU CIPRIAN Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
263 SCOALA GIMNAZIALA NR.20 "TRAIAN" GALATI DCC_GL_15 SC. 20 GL MUNTEANU FLORENTA Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
264 SCOALA SPECIALA "EMIL GARLEANU" GALATI DCC_GL_87 SC. SPEC. PUFAN NEDELCU SORIN Alte Unit. Sc. PJ Municipiu Galati
265 SCOALA DE ARTE SI MESERII "P.P.NEVEANU" GALATI DCC_GL_87 SC. SPEC. PUFAN NEDELCU SORIN Gr. Scolar PJ Municipiu Galati
266 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 "LUCEAFARUL" GALATI DCC_GL_20 SC. 28 GL NUNU LIVIU Gradinita PJ Municipiu Galati
267 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.6 "LUMEA COPIILOR" GALATI DCC_GL_20 SC. 28 GL NUNU LIVIU Gradinita AR Municipiu Galati
268 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.15 "IOAN NENITESCU" GALATI DCC_GL_20 SC. 28 GL NUNU LIVIU Gradinita PJ Municipiu Galati
269 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 "SF.STELIAN" GALATI DCC_GL_20 SC. 28 GL NUNU LIVIU Gradinita AR Municipiu Galati
270 SCOALA GIMNAZIALA NR.15 "ELENA CUZA" GALATI DCC_GL_20 SC. 28 GL NUNU LIVIU Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
271 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.21 "MIHAELA" GALATI DCC_GL_20 SC. 28 GL NUNU LIVIU Gradinita AR Municipiu Galati
272 SCOALA GIMNAZIALA NR.28 "MIHAI EMINESCU" GALATI DCC_GL_20 SC. 28 GL NUNU LIVIU Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
273 COLEGIUL TEHNIC DE ALIMENTATIE SI TURISM "DUMITRU MOTOC" GALATI DCC_GL_49 COL. MOTOC OANCEA CATALIN Gr. Scolar PJ Municipiu Galati
274 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.44 GALATI DCC_GL_3 SC. 5 GL ONOSE ALINA Gradinita AR Municipiu Galati
275 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.14 GALATI DCC_GL_16 SC. 22 GL ONOSE ALINA Gradinita AR Municipiu Galati
276 SCOALA GIMNAZIALA NR.5 "CUZA VODA" GALATI DCC_GL_3 SC. 5 GL ONOSE ALINA Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
277 SCOALA GIMNAZIALA NR.22 "DIMITRIE CANTEMIR" GALATI DCC_GL_16 SC. 22 GL ONOSE ALINA Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
278 SCOALA GIMNAZIALA NR.9 "CALISTRAT HOGAS" GALATI DCC_GL_3 SC. 5 GL ONOSE ALINA Scoala I-VIII AR Municipiu Galati
279 GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL DE MARINA GALATI DCC_GL_41 GR. SC. MARINA ONOSE DANIEL Gr. Scolar PJ Municipiu Galati
280 SCOALA GIMNAZIALA NR.3 "I.L.CARAGIALE" GALATI DCC_GL_67 SC. 3 GL OPREA TINCA Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
281 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.35 GALATI DCC_GL_67 SC. 3 GL OPREA TINCA Gradinita AR Municipiu Galati
282 SCOALA GIMNAZIALA HANU CONACHI DCC_GL_67 SC. 3 GL OPREA TINCA Scoala I-VIII PJ Comuna Fundeni
283 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL HANU CONACHI DCC_GL_67 SC. 3 GL OPREA TINCA Gradinita AR Sat Fundeni
284 SCOALA PRIMARA FUNDENI DCC_GL_67 SC. 3 GL OPREA TINCA Scoala I-IV AR Sat Fundeni
285 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FUNDENI DCC_GL_67 SC. 3 GL OPREA TINCA Gradinita AR Sat Fundeni
286 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUNGOCI (Desfiintata cu 01.09.2013) DCC_GL_67 SC. 3 GL OPREA TINCA Gradinita AR Sat Fundeni
287 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.36 "MIHAI EMINESCU" GALATI DCC_GL_4 SC. 7 GL PATRASC MIHAELA Gradinita PJ Municipiu Galati
288 SCOALA GIMNAZIALA NR.7 "CONSTANTIN BRANCOVEANU" GALATI DCC_GL_4 SC. 7 GL PATRASC MIHAELA Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
289 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.10 GALATI DCC_GL_83 GPN 39 GL MANTU FELICIA Gradinita AR Municipiu Galati
290 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.5 "ELENA DOAMNA" GALATI DCC_GL_8 SC. 12 GL PATRICHE ECATERINA Gradinita PJ Municipiu Galati
291 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.24 "MUGUREL" GALATI DCC_GL_8 SC. 12 GL PATRICHE ECATERINA Gradinita AR Municipiu Galati
292 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.25 GALATI DCC_GL_8 SC. 12 GL PATRICHE ECATERINA Gradinita AR Municipiu Galati
293 SCOALA GIMNAZIALA NR.12 "MIRON COSTIN" GALATI DCC_GL_8 SC. 12 GL PATRICHE ECATERINA Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
294 LICEUL PARTICULAR "M. COMAN"GALATI DCC_GL_68 LIC. COMAN PATRUTA ADRIAN Liceu PJ Municipiu Galati
295 SCOALA GIMNAZIALA NR.18 GALATI DCC_GL_12 SC. 18 GL PAVALASCU MIHAI Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
296 SCOALA GIMNAZIALA NR.31 "GHEORGHE MUNTEANU" GALATI DCC_GL_12 SC. 18 GL PAVALASCU MIHAI Scoala I-VIII AR Municipiu Galati
297 GRUPUL SCOLAR CUDALBI DCC_GL_89 GR. SC. CUDALBI PIRVU MARCEL MARIAN Gr. Scolar PJ Comuna Cudalbi
298 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 CUDALBI DCC_GL_89 GR. SC. CUDALBI PIRVU MARCEL MARIAN Gradinita AR Comuna Cudalbi
299 SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 CUDALBI DCC_GL_89 GR. SC. CUDALBI PIRVU MARCEL MARIAN Scoala I-VIII PJ Comuna Cudalbi
300 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 CUDALBI DCC_GL_89 GR. SC. CUDALBI PIRVU MARCEL MARIAN Gradinita AR Comuna Cudalbi
301 SCOALA GIMNAZIALA VALEA MARULUI DCC_GL_89 GR. SC. CUDALBI PIRVU MARCEL MARIAN Scoala I-VIII PJ Comuna Valea Marului
302 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VALEA MARULUI DCC_GL_89 GR. SC. CUDALBI PIRVU MARCEL MARIAN Gradinita AR Comuna Valea Marului
303 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL COASTA VAII DCC_GL_89 GR. SC. CUDALBI PIRVU MARCEL MARIAN Gradinita AR Sat Valea Marului
304 SCOALA PRIMARA "FRATII INSTITUTORI VOINESCU" MINDRESTI DCC_GL_89 GR. SC. CUDALBI PIRVU MARCEL MARIAN Scoala I-IV AR Sat Valea Marului
305 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MINDRESTI DCC_GL_89 GR. SC. CUDALBI PIRVU MARCEL MARIAN Gradinita AR Sat Valea Marului
306 GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL TRANSPORTURI CAI FERATE GALATI DCC_GL_47 GR. SC CFR PITU ELENA Gr. Scolar PJ Municipiu Galati
307 SCOALA GIMNAZIALA "TEODOR SI SEVASTITA PATRICHI" CORNI DCC_GL_47 GR. SC. CFR PITU ELENA Scoala I-VIII PJ Comuna Corni
308 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CORNI DCC_GL_47 GR. SC. CFR PITU ELENA Gradinita AR Sat Corni
309 SCOALA GIMNAZIALA MACISENI DCC_GL_47 GR. SC. CFR PITU ELENA Scoala I-VIII AR Sat Corni
310 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MACISENI DCC_GL_47 GR. SC. CFR PITU ELENA Gradinita AR Sat Corni
311 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL URLESTI (Desfiintata cu 01.09.2013) DCC_GL_47 GR. SC. CFR PITU ELENA Gradinita AR Sat Corni
312 SCOALA GIMNAZIALA SMULTI DCC_GL_47 GR. SC. CFR PITU ELENA Scoala I-VIII PJ Comuna Smulti
313 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SMULTI DCC_GL_47 GR. SC. CFR PITU ELENA Gradinita AR Comuna Smulti
314 CENTRUL JUDETEAN DE ASISTENTA PSIHOPEDAGOGICA CJRAE_GL CJRAE GALATI PLESU DANIEL Unitate conexa PJ Municipiu Galati
315 CLUBUL SPORTIV SCOLAR GALATI CJRAE_GL CJRAE GALATI PLESU DANIEL Unitate conexa PJ Municipiu Galati
316 CLUBUL SPORTIV SCOLAR TECUCI CJRAE_GL CJRAE GALATI PLESU DANIEL Unitate conexa PJ Municipiu Tecuci
317 PALATUL COPIILOR SI ELEVILOR GALATI CJRAE_GL CJRAE GALATI PLESU DANIEL Unitate conexa PJ Municipiu Galati
318 CLUBUL COPIILOR SI ELEVILOR TECUCI CJRAE_GL CJRAE GALATI PLESU DANIEL Unitate conexa PJ Municipiu Tecuci
319 SCOALA GIMNAZIALA RADESTI DCC_GL_42 RADESTI POPA CRISTI Scoala I-VIII PJ Sat Radesti
320 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL RADESTI DCC_GL_42 RADESTI POPA CRISTI Gradinita AR Sat Radesti
321 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CRUCEANU DCC_GL_42 RADESTI POPA CRISTI Gradinita AR Sat Radesti
322 SCOALA GIMNAZIALA BALASESTI DCC_GL_42 RADESTI POPA CRISTI Scoala I-VIII PJ Comuna Balasesti
323 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BALASESTI DCC_GL_42 RADESTI POPA CRISTI Gradinita AR Comuna Balasesti
324 SCOALA PRIMARA "NICOLAE TONITZA" CIURESTII NOI DCC_GL_42 RADESTI POPA CRISTI Scoala I-IV AR Sat Balasesti
325 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CIURESTII NOI DCC_GL_42 RADESTI POPA CRISTI Gradinita AR Sat Balasesti
326 SCOALA GIMNAZIALA BALENI DCC_GL_42 RADESTI POPA CRISTI Scoala I-VIII PJ Comuna Baleni
327 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BALENI DCC_GL_42 RADESTI POPA CRISTI Gradinita AR Comuna Baleni
328 SCOALA GIMNAZIALA COSTACHE NEGRI DCC_GL_78 SC. GRIVITA POPA TINCUTA Scoala I-VIII PJ Comuna Costache Negri
329 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL COSTACHE NEGRI DCC_GL_78 SC. GRIVITA POPA TINCUTA Gradinita AR Comuna Costache Negri
330 SCOALA GIMNAZIALA GRIVITA DCC_GL_78 SC. GRIVITA POPA TINCUTA Scoala I-VIII PJ Comuna Grivita
331 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GRIVITA DCC_GL_78 SC. GRIVITA POPA TINCUTA Gradinita AR Comuna Grivita
332 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CALMATUI DCC_GL_78 SC. GRIVITA POPA TINCUTA Gradinita AR Sat Grivita
333 GRUPUL SCOLAR "SFANTA MARIA" GALATI DCC_GL_52 GR. SC. SF MARIA PREDA MARIANA Gr. Scolar PJ Municipiu Galati
334 COLEGIUL NATIONAL "VASILE ALECSANDRI" GALATI DCC_GL_29 CNVA RADU ADRIAN Colegiu PJ Municipiu Galati
335 SCOALA GIMNAZIALA NR.11 "MIHAIL SADOVEANU" GALATI DCC_GL_7 SC. 11 GL RAGEA GABRIELA Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
336 SCOALA GIMNAZIALA NR.1 FARTANESTI DCC_GL_7 SC. 11 GL RAGEA GABRIELA Scoala I-VIII PJ Comuna Fartanesti
337 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 FARTANESTI DCC_GL_7 SC. 11 GL RAGEA GABRIELA Gradinita AR Sat Fartanesti
338 SCOALA GIMNAZIALA NR.2 FARTANESTI DCC_GL_7 SC. 11 GL RAGEA GABRIELA Scoala I-VIII AR Sat Fartanesti
339 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 FARTANESTI DCC_GL_7 SC. 11 GL RAGEA GABRIELA Gradinita AR Sat Fartanesti
340 SCOALA GIMNAZIALA VIILE DCC_GL_7 SC. 11 GL RAGEA GABRIELA Scoala I-VIII AR Sat Fartanesti
341 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VIILE DCC_GL_7 SC. 11 GL RAGEA GABRIELA Gradinita AR Sat Fartanesti
342 SCOALA GIMNAZIALA NAMOLOASA DCC_GL_81 SC. NAMOLOASA ROTARU MARGARETA Scoala I-VIII PJ Comuna Namoloasa
343 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 NAMOLOASA DCC_GL_81 SC. NAMOLOASA ROTARU MARGARETA Gradinita AR Comuna Namoloasa
344 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 NAMOLOASA DCC_GL_81 SC. NAMOLOASA ROTARU MARGARETA Gradinita AR Comuna Namoloasa
345 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.7 "CRISTAL" GALATI DCC_GL_18 SC. 25 GL SBURLEA EUGEN Gradinita PJ Municipiu Galati
346 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.26 "PITICOT" GALATI DCC_GL_18 SC. 25 GL SBURLEA EUGEN Gradinita AR Municipiu Galati
347 GRADINITA CU PROGRAM SAPTAMANAL NR.32 GALATI DCC_GL_18 SC. 25 GL SBURLEA EUGEN Gradinita AR Municipiu Galati
348 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.45 "PARFUMUL TEILOR" GALATI DCC_GL_18 SC. 25 GL SBURLEA EUGEN Gradinita AR Municipiu Galati
349 SCOALA GIMNAZIALA NR.25 "PETRU RARES" GALATI DCC_GL_18 SC. 25 GL SBURLEA EUGEN Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
350 COLEGIUL NATIONAL "C. NEGRI" GALATI DCC_GL_34 CNCN STAN VIORICA Colegiu PJ Municipiu Galati
351 SCOALA GIMNAZIALA NR.1 INDEPENDENTA DCC_GL_34 CNCN STAN VIORICA Scoala I-VIII PJ Comuna Independenta
352 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 INDEPENDENTA DCC_GL_34 CNCN STAN VIORICA Gradinita AR Comuna Independenta
353 SCOALA GIMNAZIALA NR.2 INDEPENDENTA DCC_GL_34 CNCN STAN VIORICA Scoala I-VIII AR Comuna Independenta
354 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 INDEPENDENTA DCC_GL_34 CNCN STAN VIORICA Gradinita AR Comuna Independenta
355 SCOALA GIMNAZIALA NR.24 "SF.ARHANGHELI MIHAIL SI GAVRIL" GALATI DCC_GL_17 SC. 24 GL STANONIU CARMEN Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
356 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.12 "SF.MARIA" GALATI DCC_GL_17 SC. 24 GL STANONIU CARMEN Gradinita AR Municipiu Galati
357 SCOALA GIMNAZIALA DRAGUSENI DCC_GL_17 SC. 24 GL STANONIU CARMEN Gr. Scolar PJ Comuna Draguseni
358 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DRAGUSENI DCC_GL_17 SC. 24 GL STANONIU CARMEN Gradinita AR Sat Draguseni
359 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GHINGHESTI DCC_GL_17 SC. 24 GL STANONIU CARMEN Gradinita AR Sat Draguseni
360 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STIETESTI DCC_GL_17 SC. 24 GL STANONIU CARMEN Gradinita AR Sat Draguseni
361 SCOALA GIMNAZIALA FUNDEANU DCC_GL_17 SC. 24 GL STANONIU CARMEN Scoala I-VIII AR Sat Draguseni
362 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FUNDEANU DCC_GL_17 SC. 24 GL STANONIU CARMEN Gradinita AR Sat Draguseni
363 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NICOPOLE DCC_GL_17 SC. 24 GL STANONIU CARMEN Gradinita AR Sat Draguseni
364 SCOALA GIMNAZIALA ADAM DCC_GL_17 SC. 24 GL STANONIU CARMEN Scoala I-VIII PJ Sat Draguseni
365 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ADAM DCC_GL_17 SC. 24 GL STANONIU CARMEN Gradinita AR Sat Draguseni
366 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CAUIESTI DCC_GL_17 SC. 24 GL STANONIU CARMEN Gradinita AR Sat Draguseni
367 SCOALA GIMNAZIALA NR.1 "ION KALINDERU" LIESTI DCC_GL_80 SC. 1 LIESTI SUSANU ADINA Scoala I-VIII PJ Comuna Liesti
368 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 LIESTI DCC_GL_80 SC. 1 LIESTI SUSANU ADINA Gradinita AR Comuna Liesti
369 SCOALA GIMNAZIALA NR.2 LIESTI DCC_GL_80 SC. 1 LIESTI SUSANU ADINA Scoala I-VIII PJ Comuna Liesti
370 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 LIESTI DCC_GL_80 SC. 1 LIESTI SUSANU ADINA Gradinita AR Comuna Liesti
371 SCOALA GIMNAZIALA NR.4 LIESTI DCC_GL_80 SC. 1 LIESTI SUSANU ADINA Scoala I-VIII PJ Comuna Liesti
372 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.4 LIESTI DCC_GL_80 SC. 1 LIESTI SUSANU ADINA Gradinita AR Comuna Liesti
373 SCOALA GIMNAZIALA NR.3 LIESTI DCC_GL_80 SC. 1 LIESTI SUSANU ADINA Scoala I-VIII AR Comuna Liesti
374 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.3 LIESTI DCC_GL_80 SC. 1 LIESTI SUSANU ADINA Gradinita AR Comuna Liesti
375 COLEGIUL TEHNIC "PAUL DIMO" GALATI DCC_GL_45 COL TEHNIC DIMO TABACARU GIGI Gr. Scolar PJ Municipiu Galati
376 SCOALA GIMNAZIALA NR.13 "STEFAN CEL MARE" GALATI DCC_GL_9 SC. 13 GL TANASE IONUT Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
377 SCOALA GIMNAZIALA NR.42 "SFINTII IMPARATI" GALATI DCC_GL_27 SC. 42 GL TANASE IONUT Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
378 GRUPUL SCOLAR "HORTENSIA PAPADAT BENGESCU" IVESTI DCC_GL_79 SC. 1 IVESTI TELETIN ION Gr. Scolar PJ Comuna Ivesti
379 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 IVESTI DCC_GL_79 SC. 1 IVESTI TELETIN ION Gradinita AR Comuna Ivesti
380 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 IVESTI DCC_GL_79 SC. 1 IVESTI TELETIN ION Gradinita AR Comuna Ivesti
381 SCOALA GIMNAZIALA NR.3 IVESTI DCC_GL_79 SC. 1 IVESTI TELETIN ION Scoala I-VIII PJ Comuna Ivesti
382 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.3 IVESTI DCC_GL_79 SC. 1 IVESTI TELETIN ION Gradinita AR Comuna Ivesti
383 SCOALA GIMNAZIALA NR.2 "NEGOITA DANAILA" BUCESTI DCC_GL_79 SC. 1 IVESTI TELETIN ION Scoala I-VIII PJ Sat Ivesti
384 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 BUCESTI DCC_GL_79 SC. 1 IVESTI TELETIN ION Gradinita AR Sat Ivesti
385 SCOALA GIMNAZIALA NR.1 "EREMIA GRIGORESCU" BUCESTI DCC_GL_79 SC. 1 IVESTI TELETIN ION Scoala I-VIII AR Sat Ivesti
386 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 BUCESTI DCC_GL_79 SC. 1 IVESTI TELETIN ION Gradinita AR Sat Ivesti
387 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 "PRICHINDEL" TECUCI DCC_GL_53 GR. SC. IND TC TICU DUMITRACHE Gradinita PJ Municipiu Tecuci
388 GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL TECUCI DCC_GL_53 GR. SC. IND TC TICU DUMITRACHE Gr. Scolar PJ Municipiu Tecuci
389 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.6 "PRASLEA CEL VOINIC" TECUCI DCC_GL_5 SC. 5 TC TIRON DRAGOS Gradinita AR Municipiu Tecuci
390 SCOALA GIMNAZIALA NR.2 "GHEORGHE PETRASCU" TECUCI DCC_GL_5 SC 5 TC TIRON DRAGOS Scoala I-VIII PJ Municipiu Tecuci
391 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.5 "DUMBRAVA MINUNATA" TECUCI DCC_GL_5 SC 5 TC TIRON DRAGOS Gradinita AR Municipiu Tecuci
392 SCOALA GIMNAZIALA NR.4 "ION PETROVICI" TECUCI DCC_GL_5 SC 5 TC TIRON DRAGOS Scoala I-VIII PJ Municipiu Tecuci
393 SCOALA GIMNAZIALA NR.5 "ELENA DOAMNA" TECUCI DCC_GL_5 SC 5 TC TIRON DRAGOS Scoala I-VIII PJ Municipiu Tecuci
394 SCOALA GIMNAZIALA MUNTENI DCC_GL_5 SC. 5 TC TIRON DRAGOS Scoala I-VIII PJ Comuna Munteni
395 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MUNTENI DCC_GL_5 SC. 5 TC TIRON DRAGOS Gradinita AR Comuna Munteni
396 SCOALA GIMNAZIALA UNGURENI DCC_GL_5 SC. 5 TC TIRON DRAGOS Scoala I-VIII PJ Sat Munteni
397 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL UNGURENI DCC_GL_5 SC. 5 TC TIRON DRAGOS Gradinita AR Sat Munteni
398 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TIGANESTI DCC_GL_5 SC. 5 TC TIRON DRAGOS Gradinita AR Sat Munteni
399 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FRUNZEASCA DCC_GL_5 SC. 5 TC TIRON DRAGOS Gradinita AR Sat Munteni
400 SCOALA GIMNAZIALA NR.34 "MIHAI VITEAZUL" GALATI DCC_GL_69 SC. 34 GL TOTH MIHAELA Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
401 SCOALA GIMNAZIALA NR.44 GALATI (PENITENCIAR) DCC_GL_69 SC. 34 GL TOTH MIHAELA Scoala I-VIII AR Municipiu Galati
402 GRUPUL SCOLAR "EREMIA GRIGORESCU" TARGU BUJOR DCC_GL_56 GR SC TG BUJOR TOTOLICI SORIN Gr. Scolar PJ Oras Targu Bujor
403 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MOSCU DCC_GL_56 GR SC TG BUJOR TOTOLICI SORIN Gradinita AR Oras Targu Bujor
404 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 "CASUTA PITICILOR" TARGU BUJOR DCC_GL_56 GR SC TG BUJOR TOTOLICI SORIN Gradinita AR Oras Targu Bujor
405 SCOALA GIMNAZIALA JORASTI DCC_GL_56 GR SC TG BUJOR TOTOLICI SORIN Scoala I-VIII PJ Comuna Jorasti
406 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL JORASTI DCC_GL_56 GR SC TG BUJOR TOTOLICI SORIN Gradinita AR Comuna Jorasti
407 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUNCA DCC_GL_56 GR SC TG BUJOR TOTOLICI SORIN Gradinita AR Sat Jorasti
408 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZARNESTI DCC_GL_56 GR SC TG BUJOR TOTOLICI SORIN Gradinita AR Sat Jorasti
409 SCOALA GIMNAZIALA OANCEA DCC_GL_56 GR SC TG BUJOR TOTOLICI SORIN Scoala I-VIII PJ Comuna Oancea
410 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OANCEA DCC_GL_56 GR SC TG BUJOR TOTOLICI SORIN Gradinita AR Comuna Oancea
411 SCOALA GIMNAZIALA SUCEVENI DCC_GL_56 GR SC TG BUJOR TOTOLICI SORIN Scoala I-VIII PJ Comuna Suceveni
412 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SUCEVENI DCC_GL_56 GR SC TG BUJOR TOTOLICI SORIN Gradinita AR Comuna Suceveni
413 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ROGOJENI DCC_GL_56 GR SC TG BUJOR TOTOLICI SORIN Gradinita AR Sat Suceveni
414 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.51 "MOTANUL INCALTAT" GALATI DCC_GL_11 SC. 17 GL TUDORICI MAGDALENA Gradinita PJ Municipiu Galati
415 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.18 "VOINICELUL" GALATI DCC_GL_11 SC. 17 GL TUDORICI MAGDALENA Gradinita AR Municipiu Galati
416 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.49 "ALICE" GALATI DCC_GL_11 SC. 17 GL TUDORICI MAGDALENA Gradinita AR Municipiu Galati
417 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.61 "ION CREANGA" GALATI DCC_GL_11 SC. 17 GL TUDORICI MAGDALENA Gradinita PJ Municipiu Galati
418 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.19 GALATI DCC_GL_11 SC. 17 GL TUDORICI MAGDALENA Gradinita AR Municipiu Galati
419 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.47 GALATI DCC_GL_11 SC. 17 GL TUDORICI MAGDALENA Gradinita AR Municipiu Galati
420 SCOALA GIMNAZIALA NR.17 "NICHITA STANESCU" GALATI DCC_GL_11 SC. 17 GL TUDORICI MAGDALENA Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
421 SCOALA GIMNAZIALA NR.40 "IULIA HASDEU" GALATI DCC_GL_25 SC. 40 GL TUDORICI MAGDALENA Scoala I-VIII PJ Municipiu Galati
422 SCOALA GIMNAZIALA NR.1 "NICOLAE MANTU" GALATI DCC_GL_25 SC. 40 GL TUDORICI MAGDALENA Scoala I-VIII AR Municipiu Galati
423 SCOALA GIMNAZIALA NR.1 UMBRARESTI DCC_GL_82 SC. 2 UMBRARESTI TURCU DORU ALIN Scoala I-VIII PJ Comuna Umbraresti
424 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TORCESTI DCC_GL_82 SC. 2 UMBRARESTI TURCU DORU ALIN Gradinita AR Sat Umbraresti
425 SCOALA GIMNAZIALA CONDREA DCC_GL_82 SC. 2 UMBRARESTI TURCU DORU ALIN Scoala I-VIII AR Sat Umbraresti
426 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CONDREA DCC_GL_82 SC. 2 UMBRARESTI TURCU DORU ALIN Gradinita AR Sat Umbraresti
427 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SALCIA DCC_GL_82 SC. 2 UMBRARESTI TURCU DORU ALIN Gradinita AR Sat Umbraresti
428 SCOALA GIMNAZIALA NR.2 "SF.STELIAN" UMBRARESTI DEAL DCC_GL_82 SC. 2 UMBRARESTI TURCU DORU ALIN Scoala I-VIII PJ Sat Umbraresti
429 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL UMBRARESTI DEAL DCC_GL_82 SC. 2 UMBRARESTI TURCU DORU ALIN Gradinita AR Sat Umbraresti
430 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 TECUCI DCC_GL_76 SC. 11 TC VASILACHE MIHAIL Gradinita PJ Municipiu Tecuci
431 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.3 "VOINICEL SI HARNICUTA" TECUCI DCC_GL_76 SC. 11 TC VASILACHE MIHAIL Gradinita AR Municipiu Tecuci
432 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.17 TECUCI DCC_GL_76 SC. 11 TC VASILACHE MIHAIL Gradinita PJ Municipiu Tecuci
433 SCOALA GIMNAZIALA NR.11 "IORGU IORDAN" TECUCI DCC_GL_76 SC. 11 TC VASILACHE MIHAIL Scoala I-VIII PJ Municipiu Tecuci
434 SCOALA SPECIALA TECUCI DCC_GL_76 SC. SPEC. PUFAN VASILACHE MIHAIL Alte Unit. Sc. PJ Municipiu Tecuci
435 COLEGIUL NATIONAL "CALISTRAT HOGAS" TECUCI DCC_GL_39 C.N. HOGAS VENERA RADULESCU Colegiu PJ Municipiu Tecuci
436 SCOALA GIMNAZIALA NR.1 MOVILENI DCC_GL_39 C.N. HOGAS VENERA RADULESCU Scoala I-VIII PJ Comuna Movileni
437 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 MOVILENI DCC_GL_39 C.N. HOGAS VENERA RADULESCU Gradinita AR Comuna Movileni
438 SCOALA GIMNAZIALA NR.2 MOVILENI DCC_GL_39 C.N. HOGAS VENERA RADULESCU Scoala I-VIII AR Comuna Movileni
439 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 MOVILENI DCC_GL_39 C.N. HOGAS VENERA RADULESCU Gradinita AR Comuna Movileni
440 SCOALA GIMNAZIALA GHIDIGENI DCC_GL_73 SC. GHIDIGENI ZAPODEANU MARICEL Scoala I-VIII PJ Comuna Ghidigeni
441 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GHIDIGENI DCC_GL_73 SC. GHIDIGENI ZAPODEANU MARICEL Gradinita AR Comuna Ghidigeni
442 SCOALA PRIMARA GEFU NOU DCC_GL_73 SC. GHIDIGENI ZAPODEANU MARICEL Scoala I-IV AR Sat Ghidigeni
443 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GEFU NOU DCC_GL_73 SC. GHIDIGENI ZAPODEANU MARICEL Gradinita AR Sat Ghidigeni
444 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TAPLAU DCC_GL_73 SC. GHIDIGENI ZAPODEANU MARICEL Gradinita AR Sat Ghidigeni
445 SCOALA GIMNAZIALA "ION CREANGA" TALPIGI DCC_GL_73 SC. GHIDIGENI ZAPODEANU MARICEL Scoala I-VIII PJ Sat Ghidigeni
446 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TALPIGI DCC_GL_73 SC. GHIDIGENI ZAPODEANU MARICEL Gradinita AR Sat Ghidigeni
447 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SLOBOZIA CORNI DCC_GL_73 SC. GHIDIGENI ZAPODEANU MARICEL Gradinita AR Sat Ghidigeni