REZULTATE LE  OLIMPIADEI  DE LIMBA, COMUNICARE SI LITERATURA ROMANA - ETAPA LOCALA, ianuarie 2014
DUPA CONTESTATII
Nr. crt. Numele și prenumele elevului Cls Unitatea de proveniență Profesor coordonator Sub I Sub II Sub III Redactare Oficiu Total  
1 Ciorici Andrada 10 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Goldu Corneliu 13 29 33 20 10 105 PROMOVAT
2 Buleandră Alexandra-Oana 10 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Nistor Daniela 16 26 29 20 10 101 PROMOVAT
3 Apostu Cristina 10 Colegiul Național „C. Negri” Galați Lungeanu Violeta 15 27 30 18 10 100 PROMOVAT
4 Balan Andra Patricia 10 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Goldu Corneliu 16 26 29 19 10 100 PROMOVAT
5 Bădeanu Mădălina 10 Colegiul Național „M. Kogălniceanu” Galați Crăciun Vasilica 15 20 36 19 10 100 PROMOVAT
6 Bogdan Oana Alexandra 10 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Popa Cătălina 15 27 30 18 10 100 PROMOVAT
7 Bratu Irina 10 Colegiul Național „M. Kogălniceanu” Galați Crăciun Vasilica 16 25 30 19 10 100 PROMOVAT
8 Cotos Ioana Ruxandra 10 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Anton Mariana 17 28 29 16 10 100 PROMOVAT
9 Dinu Cristina 10 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Goldu Corneliu 17 27 26 20 10 100 PROMOVAT
10 Dinulescu Bianca 10 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Lazanu Mariana 15 26 31 18 10 100 PROMOVAT
11 Fotache Ana Maria 10 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Goldu Corneliu 16 27 28 19 10 100 PROMOVAT
12 Francu Cătălina 10 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Goldu Corneliu 17 23 33 17 10 100 PROMOVAT
13 Petică Diana 10 Colegiul Național „C. Negri” Galați Brașoveanu Valentina 17 20 34 19 10 100 PROMOVAT
14 Teliceanu Raluca 10 Liceul Teoretic "Sf. Maria" Galaţi Preda Gabriel 17 25 28 20 10 100 PROMOVAT
15 Trifan Sabina 10 Colegiul Naţional „Al. I. Cuza” Galați Chifu Pompilia 17 25 29 19 10 100 PROMOVAT
16 Chiriac Elena 10 Colegiul Național „M. Kogălniceanu” Galați Ţigănuş Veronica 17 25 30 18 10 100 PROMOVAT
17 Dumitriu Roxana Elena 10 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Goldu Corneliu 17 27 28 18 10 100 PROMOVAT
18 Furnică Sabina 10 Liceul Teoretic "E. Racoviță" Galaţi Fuică Violeta 17 25 28 20 10 100 PROMOVAT
19 Ganea Andreea 10 Colegiul Naţional „Al. I. Cuza” Galați Chifu Pompilia 17 23 32 18 10 100 PROMOVAT
20 Iacob Adelina 10 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Popa Cătălina 17 25 28 20 10 100 PROMOVAT
21 Jalea Diana 10 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Goldu Corneliu 15 21 35 19 10 100 PROMOVAT
22 Moină Diana 10 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Nistor Daniela 17 24 32 17 10 100 PROMOVAT
23 Orghidan Anamaria 10 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Goldu Corneliu 17 26 29 18 10 100 PROMOVAT
24 Palade Andreea-Daniela 10 Colegiul Național „M. Kogălniceanu” Galați Ţigănuş Veronica 13 24 17 17 10 81  
25 Adam Raluca-Daniela 10 Colegiul Național „M. Kogălniceanu” Galați Postelnicu Adriana 9 22 19 19 10 79  
26 Jiglău Mihaela 10 Liceul Teoretic "E. Racoviță" Galaţi Fuică Violeta 9 14 29 17 10 79  
27 Olaru Mihaela-Loredana 10 Colegiul Național „M. Kogălniceanu” Galați Cojocaru Dorina 11 13 28 16 10 78  
28 Bujor Ionela 10 Liceul Teoretic "E. Racoviță" Galaţi Corcăcel Elena  11 19 19 17 10 76  
29 Pintilie Lucian 10 Liceul Teoretic "Sf. Maria" Galaţi Elisei Adriana 7 15 26 18 10 76  
30 Muhulică Alexandra 10 Liceul Teoretic "E. Racoviță" Galaţi Corcăcel Elena  10 17 22 15 10 74  
31 Borş Oana-Andreea 10 Liceul Teoretic "Dunărea" Galaţi Airinei Camelia 9 17 19 17 10 72  
32 Neacșu Andreea 10 Colegiul Național „C. Negri” Galați Brașoveanu Valentina 4 16 24 18 10 72  
33 Cristea Andreea 10 Colegiul Național „C. Negri” Galați Brașoveanu Valentina 9 12 25 15 10 71  
34 Ivan Denisa Valentina 10 Liceul Teoretic "Sf. Maria" Galaţi Goea Geanina Doina 11 13 21 16 10 71  
35 Pintilie Eugenia 10 Liceul Teoretic ”Mircea Eliade” Cucoaneş Alina 11 15 21 14 10 71  
36 Vornicescu Livia 10 Liceul Teoretic "E. Racoviță" Galaţi Solomon Centa 7 17 19 16 10 69  
37 Orac Alexandru 10 Colegiul Naţional „Al. I. Cuza” Galați Chifu Pompilia 9 13 20 16 10 68  
38 Bujor Liliana 10 Liceul Teoretic "Dunărea" Galaţi Buruiană Valentina 6 16 18 16 10 66  
39 Hristache Alina 10 Liceul Teoretic "Sf. Maria" Galaţi Preda Gabriel 13 9 16 18 10 66  
40 Custură Rareş 10 Liceul Teoretic "Dunărea" Galaţi Airinei Camelia 8 22 18 6 10 64  
41 Maftei Anca-Diana 10 Liceul Teoretic "E. Racoviță" Galaţi Fuică Violeta 7 11 20 15 10 63  
42 Moroşanu Denisa 10 Liceul Teoretic "Mircea Eliade" Galaţi Florea Luminiţa 7 9 20 14 10 60  
43 Sacojiu Ana 10 Colegiul Tehnic „Paul Dimo” Galați Radu Geanina 11 10 16 13 10 60  
44 Constantinescu Diana 10 Liceul Teoretic "Mircea Eliade" Galaţi Tiron Ana 7 8 16 16 10 57  
45 Negoiţă Daniela 10 Liceul Teoretic "E. Racoviță" Galaţi Fuică Violeta 0 12 18 16 10 56  
46 Carp Diana 10 Colegiul Național „M. Kogălniceanu” Galați Postelnicu Adriana 10 9 15 9 10 53  
47 Burlacu Andreea 10 Liceul Teoretic "Mircea Eliade" Galaţi Cucoaneş Alina           ABSENT  
48 Ghiorghiu Alexandra Iulia 10 Liceul Teoretic "Dunărea" Galaţi Airinei Camelia           ABSENT  
49 Mândru Diana  10 Colegiul Tehnic „Paul Dimo” Galați Radu Geanina Cătălina           ABSENT  
50 Vântu Diana 10 Colegiul Național „C. Negri” Galați Leonte Vasile           ABSENT  
51 Zaharia Cornelia 10 Liceul Teoretic "E. Racoviță" Galaţi Fuică Violeta           ABSENT