Rezultate finale -  Olimpiada de matematic㠖 etapa  locală-2014, Galati - Clasa a VIII-a
Nr. crt. Numele si prenumele elevului Cls Şcoala de proveniență Profesor ȋndrumător P1 P2 P3 P4 Total Contestatii Punctaj final pe probleme Punctaj Calificat pt.
P1 P2 P3 P4 P1 P2 P3 P4 final Olimp.jud.
1 RUSU RAREŞ 8 CNVA  LAURA MARIN 6.50 3.00 6.00 2.50 18.00         6.50 3.00 6.00 2.50 18.00 DA
2 CORLEANCĂ DRAGOŞ 8 CNVA  LAURA MARIN 7.00 0.00 7.00 2.00 16.00   1.00     7.00 1.00 7.00 2.00 17.00 DA
3 CRISTESCU  ILEANA  MIHAELA 8 CNVA Romeo Zamfir 7.00 1.00 7.00 2.00 17.00         7.00 1.00 7.00 2.00 17.00 DA
4 HOMNER  DRAGOŞ  ALEXANDRU 8 CNVA Romeo Zamfir 7.00 1.00 7.00 1.50 16.50         7.00 1.00 7.00 1.50 16.50 DA
5 Hău Alexandru  8 Şcoala Gimnazială Nr. 29 GL Matei Rodica 4.00 1.00 7.00 4.00 16.00         4.00 1.00 7.00 4.00 16.00 DA
6 Palagă Vicențiu Octavian 8 Colegiul Național Al.I.Cuza Balacea Georgeta 3.00 4.00 7.00 2.00 16.00         3.00 4.00 7.00 2.00 16.00 DA
7 BERECHET  MIHAI 8 CNVA Romeo Zamfir 5.00 6.00 1.00 0.50 12.50 6.00 6.00 2.00   6.00 6.00 2.00 0.50 14.50 DA
8 Halip Alexandru 8 Școala Gim. Nr. 5 Gavrilǎ Alex Geo 2.50 4.00 7.00 1.00 14.50         2.50 4.00 7.00 1.00 14.50 DA
9 Angheluţă Giulia 8 Şcoala Gimnazială Nr. 29 GL Cismigiu Maria 7.00 1.00 3.00 3.00 14.00         7.00 1.00 3.00 3.00 14.00 DA
10 APRODU  ANDREI  COSMIN 8 CNVA Romeo Zamfir 4.00 3.00 1.00 6.00 14.00         4.00 3.00 1.00 6.00 14.00 DA
11 DOBROTĂ TEODORA 8 CNVA  LAURA MARIN 1.00 5.00 0.00 4.00 10.00 2.00 7.00   5.00 2.00 7.00 0.00 5.00 14.00 DA
12 Leica Alexandru 8 Colegiul Național Al.I.Cuza Balacea Georgeta 4.00 2.00 4.00 1.00 11.00   3.00 4.00   4.00 3.00 4.00 1.00 12.00  
13 Giosan Diana 8 Şcoala Gimnazială Nr. 29 GL Matei Rodica 3.50 3.00 1.00 3.50 11.00         3.50 3.00 1.00 3.50 11.00  
14 Ilie Cristian 8 Şcoala Gimnazială Nr. 28 GL Smaranda Diana 4.00 1.00 1.00 4.00 10.00   2.00 1.00   4.00 2.00 1.00 4.00 11.00  
15 MORAR ANDREEA 8 CNVA  LAURA MARIN 1.50 3.00 4.00 1.00 9.50 2.00   5.00 1.00 1.50 3.00 5.00 1.00 10.50  
16 Drăguţ Gabi 8 Şcoala Gimnazială Nr. 10 GL Maftei Felicia 3.00 4.00 1.00 2.00 10.00         3.00 4.00 1.00 2.00 10.00  
17 VOINEA IOAN ALEXANDRU 8 CNVA  LAURA MARIN 1.50 2.00 4.00 2.00 9.50         1.50 2.00 4.00 2.00 9.50  
18 Lupea Costin 8 Şcoala Gimnazială Nr. 28 GL Minea Maria 5.00 2.00 1.00 1.00 9.00         5.00 2.00 1.00 1.00 9.00  
19 Dumitriu Radu 8 Şcoala Gimnazială Nr. 24 GL Drăgănescu Maria 1.00 5.00 1.00 1.50 8.50         1.00 5.00 1.00 1.50 8.50  
20 Maftei Lorena 8 Şcoala Gimnazială "Sfinţii Ȋmpăraţi" GL Ostache Victoria 6.00 1.00 1.00 0.50 8.50         6.00 1.00 1.00 0.50 8.50  
21 ANDREI COSMIN 8 CNVA  LAURA MARIN 3.00 3.00 2.00 0.00 8.00         3.00 3.00 2.00 0.00 8.00  
22 Culcea Diana-Ioana 8 Şcoala Gimnazială Nr. 26 GL Dediu Cristina 4.00 2.00 1.00 1.00 8.00         4.00 2.00 1.00 1.00 8.00  
23 Dumitrașcu Andrada-Gabriela 8 Şcoala Gimnazială Nr. 29 GL Cismigiu Maria 1.00 4.00 1.00 2.00 8.00         1.00 4.00 1.00 2.00 8.00  
24 Racoviţă Andra 8 Şcoala Gimnazială Nr. 29 GL Cismigiu Maria 3.00 3.00 1.00 1.00 8.00         3.00 3.00 1.00 1.00 8.00  
25 BEJAN CAMELIA 8 Şcoala Gimnazială "Dan Barbilian" GL GRECU TATIANA 5.00 1.00 0.00 1.00 7.00         5.00 1.00 0.00 1.00 7.00  
26 DIMA ELENA IMGARD 8 CNVA  LAURA MARIN 1.00 3.00 1.00 2.00 7.00         1.00 3.00 1.00 2.00 7.00  
27 GHEORGHE  ROBERT 8 CNVA Romeo Zamfir 1.00 1.00 0.00 1.00 3.00     4.00   1.00 1.00 4.00 1.00 7.00  
28 Teodorescu Claudia 8 Şcoala Gimnazială Nr. 26 GL Duma Vasile 1.50 2.00 1.00 2.50 7.00         1.50 2.00 1.00 2.50 7.00  
29 Dima Alexandru  8 Şcoala Gimnazială Nr. 29 GL Cismigiu Maria 1.50 2.00 1.00 1.50 6.00         1.50 2.00 1.00 1.50 6.00  
30 GRUIA CARMEN 8 Şcoala Gimnazială "Dan Barbilian" GL GRECU TATIANA 4.00 0.00 0.00 2.00 6.00         4.00 0.00 0.00 2.00 6.00  
31 Maftei Silviu 8 Şcoala Gimnazială "Sfinţii Ȋmpăraţi" GL Ostache Victoria 2.50 1.00 1.00 1.50 6.00         2.50 1.00 1.00 1.50 6.00  
32 MANGALEA  OANA  CRISTINA 8 CNVA Romeo Zamfir 1.00 3.00 1.00 1.00 6.00         1.00 3.00 1.00 1.00 6.00  
33 Manole Samira 8 Colegiul Național "Costache Negri" Gǎlii Elena 1.00 2.00 1.00 2.00 6.00         1.00 2.00 1.00 2.00 6.00  
34 MOTOHOI OANA 8 CNVA  LAURA MARIN 1.00 0.00 4.00 1.00 6.00         1.00 0.00 4.00 1.00 6.00  
35 Rusu Vlad 8 Colegiul Național "Costache Negri" Gǎlii Elena 4.00 0.00 1.00 1.00 6.00         4.00 0.00 1.00 1.00 6.00  
36 Barbu Gabriela 8 Şcoala Gimnazială Nr. 10 GL Maftei Felicia 2.00 0.50 1.00 2.00 5.50         2.00 0.50 1.00 2.00 5.50  
37 Gologan Nicoleta 8 Şcoala Gimnazială Nr. 29 GL Dediu Cristina 3.50 0.00 1.00 1.00 5.50         3.50 0.00 1.00 1.00 5.50  
38 Ivan Bianca Andreea 8 Şcoala Gimnazială Nr. 33 GL Ceucă Camelușa 4.00 0.00 1.00 0.50 5.50         4.00 0.00 1.00 0.50 5.50  
39 PAŢILEA CĂTĂLINA CAMELIA 8 CNVA  LAURA MARIN 1.00 1.00 2.00 1.50 5.50         1.00 1.00 2.00 1.50 5.50  
40 BĂLAN ALEXANDRA 8 Şcoala Gimnazială "Iulia Hașdeu" GL Anghel Maria 1.00 1.00 1.00 2.00 5.00         1.00 1.00 1.00 2.00 5.00  
41 Căluian Bianca 8 Şcoala Gimnazială Nr. 25 GL Savin Dorina 2.00 1.00 1.00 1.00 5.00         2.00 1.00 1.00 1.00 5.00  
42 Elisei Nicolae 8 Colegiul Național "Costache Negri" Gǎlii Elena 1.00 1.00 1.00 2.00 5.00         1.00 1.00 1.00 2.00 5.00  
43 GĪSCĂ ALEXANDRU 8 CNVA  LAURA MARIN 1.00 3.00 1.00 0.00 5.00   3.00 1.00   1.00 3.00 1.00 0.00 5.00  
44 Nazare Daniela Andreea 8 Şcoala Gimnazială Nr. 12 "Miron Costin" Ghintuială Tudoriţa 1.00 3.00 0.00 1.00 5.00         1.00 3.00 0.00 1.00 5.00  
45 CIOBOTARU ANDREEA 8 Liceul Teoretic "Dunărea" Robu Cristina 2.00 1.00 1.00 0.50 4.50         2.00 1.00 1.00 0.50 4.50  
46 Popescu Andrei 8 Şcoala Gimnazială Nr. 26 GL Dediu Cristina 1.00 0.00 1.00 2.50 4.50         1.00 0.00 1.00 2.50 4.50  
47 Tudor Dragoș 8 Şcoala Gimnazială Nr. 28 GL Minea Maria 3.50 0.00 1.00 0.00 4.50         3.50 0.00 1.00 0.00 4.50  
48 Cojocaru Andreea 8 Şcoala Gimnazială Nr. 29 GL Cismigiu Maria 1.00 1.00 1.00 1.00 4.00         1.00 1.00 1.00 1.00 4.00  
49 Ginghinǎ Claudia 8 Școala Gim. Nr. 22 Patriche Ionel 3.00 1.00 0.00 0.00 4.00         3.00 1.00 0.00 0.00 4.00  
50 Goldenberg Cosmin 8 Colegiul Național "Costache Negri" Gǎlii Elena 1.00 1.00 1.00 1.00 4.00         1.00 1.00 1.00 1.00 4.00  
51 IOAN DIANA 8 Şcoala Gimnazială "Iulia Hașdeu" GL Roman Ecaterina 2.00 0.00 1.00 1.00 4.00         2.00 0.00 1.00 1.00 4.00  
52 Moloșag Cristiana 8 Şcoala Gimnazială Nr. 28 GL Smaranda Diana 1.00 1.00 1.00 1.00 4.00         1.00 1.00 1.00 1.00 4.00  
53 NISTORESCU MĂDĂLINA 8 CNVA  LAURA MARIN 1.00 0.00 1.00 2.00 4.00         1.00 0.00 1.00 2.00 4.00  
54 ŞANDRU  ALEXANDRU  BOGDAN 8 CNVA Romeo Zamfir 0.00 1.00 1.00 2.00 4.00         0.00 1.00 1.00 2.00 4.00  
55 Trāmbiţaru Cornelia  8 Şcoala Gimnazială Nr. 29 GL Cismigiu Maria 1.00 1.00 0.00 2.00 4.00         1.00 1.00 0.00 2.00 4.00  
56 MARINESCU GERMIZARA 8 Şcoala Gimnazială "Dan Barbilian" GL GRECU TATIANA 3.50 0.00 0.00 0.00 3.50         3.50 0.00 0.00 0.00 3.50  
57 Adămache Mirela 8 Școala Gim. Nr. 22 Patriche Ionel 1.00 1.00 0.00 1.00 3.00         1.00 1.00 0.00 1.00 3.00  
58 Chivu Claudia 8 Şcoala Gimnazială "Ştefan cel Mare" Mihăilă Constantina 1.00 0.00 1.00 1.00 3.00         1.00 0.00 1.00 1.00 3.00  
59 CONSTANTINESCU MIRUNA 8 CNVA  LAURA MARIN 1.00 1.00 1.00 0.00 3.00         1.00 1.00 1.00 0.00 3.00  
60 Crişan Gabriel  8 Şcoala Gimnazială Nr. 29 GL Dediu Cristina 2.00 0.00 0.00 1.00 3.00         2.00 0.00 0.00 1.00 3.00  
61 Ghenea Teodor 8 Colegiul Național "Costache Negri" Gǎlii Elena 1.00 0.00 1.00 1.00 3.00         1.00 0.00 1.00 1.00 3.00  
62 Meran Adrian 8 Școala Gim. Nr. 5 Gavrilǎ Alex Geo 1.00 0.00 1.00 1.00 3.00         1.00 0.00 1.00 1.00 3.00  
63 Nicolae Anița 8 Școala Gim. Nr. 22 Culachi Duța 1.00 0.00 1.00 1.00 3.00         1.00 0.00 1.00 1.00 3.00  
64 Pamfile Diana 8 Școala Gim. Nr. 5 Gavrilǎ Alex Geo 1.00 0.00 1.00 1.00 3.00         1.00 0.00 1.00 1.00 3.00  
65 RADU BIANCA 8 Şcoala Gimnazială Nr. 11 "M. Sadoveanu"  Gregoretti Diana 1.00 0.00 1.00 1.00 3.00         1.00 0.00 1.00 1.00 3.00  
66 Savenco Vlad 8 Colegiul Național "Costache Negri" Gǎlii Elena 1.00 1.00 1.00 0.00 3.00         1.00 1.00 1.00 0.00 3.00  
67 ZĂVOIU  ANDREI 8 CNVA Romeo Zamfir 1.00 1.00 0.00 1.00 3.00         1.00 1.00 0.00 1.00 3.00  
68 Bercea Ionuț 8 Colegiul Național "Costache Negri" Gǎlii Elena 1.00 0.00 0.00 1.00 2.00         1.00 0.00 0.00 1.00 2.00  
69 ROGOJINĂ IOANA 8 CNVA  LAURA MARIN 1.00 0.00 1.00 0.00 2.00         1.00 0.00 1.00 0.00 2.00  
70 Bogdan Cosmin 8 Şcoala Gimnazială Nr. 29 GL Matei Rodica 1.00 0.50 0.00 0.00 1.50         1.00 0.50 0.00 0.00 1.50  
71 Crișan Daniel Iulian 8 Şcoala Gimnazială "Sf. Grigorie Teologul  Diaconu Elena 1.00 0.50 0.00 0.00 1.50         1.00 0.50 0.00 0.00 1.50  
72 Drāmbă Tatiana  8 Şcoala Gimnazială Nr. 29 GL Cismigiu Maria 1.00 0.00 0.00 0.00 1.00         1.00 0.00 0.00 0.00 1.00  
73 MUNTEANU MIRUNA 8 Şcoala Gimnazială "Constantin Gh. Marinescu" GL CREŢU VALERIU 0.00 0.00 0.00 1.00 1.00         0.00 0.00 0.00 1.00 1.00  
74 RADU OANA 8 Şcoala Gimnazială "Iulia Hașdeu" GL Roman Ecaterina         absent                 absent
75 TIRIM  GEORGE  GABRIEL 8 CNVA Romeo Zamfir         absent                 absent
Preşedintele Comisiei Judeţene,
Insp. Viorica Bujor