REZULTATE LA OLIMPIADA DE RELIGIE ORTODOXA ETAPA JUDETEANA  2015
Nr. crt. Numele şi prenumele Unitatea şcolară Clasa Punctaj etapa judeteana Profesor  indrumător Premiul Obs.
1 TANASACIUC ROXANA ȘC. GIMN. NR. 1 INDEPENDENȚA VII 10.00 NOVAC MIHAI I Calificat la etapa nationala
2 IVAȘCU IULIANA ȘC. GIMN. NR. 2 INDEPENDENȚA VII 9.85 NOVAC MIHAI II ------------------
3 PARASCHIV GABRIELA ȘC. GIMN. NR.1 SLOBOZIA-CONACHI VII 9.55 MARIN SULTĂNICA III ------------------
4 PĂUN GABRIELA DANIELA ȘC. GIM. NR. 2 CHIRAFTEI VII 9.40 DAMIAN JENY MENTIUNE ------------------
5 PODARU ALEXANDRA ŞC. MIRON COSTIN VII 9.40 CEAPĂ SVETLANA MENTIUNE ------------------
6 DRĂGOI IOANA ŞCOALA NR. 29 GALAŢI VII 9.35 DUŢU MARIANA ------------------ ------------------
7 ACSENTE DIANA IOANA ŞC. MIHAIL SADOVEANU VII 9.30 TOADER RODICA ------------------ ------------------
8 ARITON NICOLAE Șc. Gim. ,,Iorgu Iordan” Tecuci VII 9.30 Chirvase Vetuța ------------------ ------------------
9 ȘERBAN FLORIN EUGEN ȘC. GIM. NR. 1 BĂLĂȘEȘTI VII 9.30 PR. DANIEL CĂPRIȚĂ ------------------ ------------------
10 HURDUC FLORENTINA ŞC. MIHAI VITEAZUL VII 9.30 LUCA ANIŞOARA ------------------ ------------------
11 MIHOCI VALENTINA Şc. Gim. Nr.1 Matca VII 9.20 Mistrean Daniela ------------------ ------------------
12 CIOBANU MIRELA MIHAELA ŞC. MIHAI VITEAZUL VII 9.05 LUCA ANIŞOARA ------------------ ------------------
13 JIGLĂU GABRIEL ŞCOALA NR. 28 VII 9.05 PICOŞ MIHAELA ------------------ ------------------
14 SAVA IULIA LIC. TEHN. NR. 1 CUDALBI VII 9.05 STASĂ CĂTĂLINA ------------------ ------------------
15 DONICI GINA FLORENTINA Șc. Gim. „Dimitrie Cantemir” Matca VII 9.00 Lazăr Elena-Gina ------------------ ------------------
16 GĂGEANU CECILIA ALEXANDRA ŞC. MIHAI VITEAZUL VII 9.00 LUCA ANIŞOARA ------------------ ------------------
17 LUPU ANDREEA ŞC. MIHAIL SADOVEANU VII 9.00 RUSU MIHAELA ------------------ ------------------
18 ANDRONI GEANINA IULIANA Colegiul Național ,,Spiru Haret” Tecuci VII 8.95 Poenașu Cătălin ------------------ ------------------
19 TELICEANU ȘTEFAN LIC. P. BUJOR BEREȘTI VII 8.90 LAZĂR PETRIȘOR ------------------ ------------------
20 BUMBEA FLORINA Şc. Gimn. Nr.1 Matca VII 8.85 Mistrean Daniela ------------------ ------------------
21 CHISCOP DAIANA Școala„Elena Doamna” Tecuci VII 8.85 Arhip Cristina ------------------ ------------------
22 BÎRZU ALEXANDRA Șc.  Gim. ,,Natalia Negru” Buciumeni VII 8.80 Pr. Pilaf Mircea ------------------ ------------------
23 OLARU CRISTIANA ŞC. MIRON COSTIN VII 8.80 RĂŞCANU GABRIELA ------------------ ------------------
24 IVAȘCU ANCA ELENA ȘC. GIMN. NR.1 SLOBOZIA-CONACHI VII 8.75 MARIN SULTĂNICA ------------------ ------------------
25 PRISTAVU VASILE Șc. Gim. Negrilești  VII 8.70 Ilisoi Jan  ------------------ ------------------
26 DĂNĂILĂ NICOLETA Șc. Gim. ,,Iorgu Iordan” Tecuci VII 8.65 Chirvase Vetuța ------------------ ------------------
27 POTÂRNICHE ELENA Șc. Gim. Negrilești  VII 8.65 Ilisoi Jan  ------------------ ------------------
28 POTÂRNICHE RAMONA MARIANA ȘC. GIMN. SCHELA VII 8.65 AXIN MARIANA ------------------ ------------------
29 MOMAN DANA ȘC. GIMN. NR. 2 INDEPENDENȚA VII 8.60 NOVAC MIHAI ------------------ ------------------
30 SIMA MONICA Șc. Gim. Nr. 1 Munteni VII 8.60 Apostu Marian ------------------ ------------------
31 TĂLPĂU ANDREEA ŞC. MIHAIL SADOVEANU VII 8.60 RUSU MIHAELA ------------------ ------------------
32 NICOLAU OANA ȘC. GIMN. HANU CONACHI VII 8.55 SECAN MARICICA ------------------ ------------------
33 BOLOHAN IASMINA Șc. Gim. Negrilești  VII 8.50 Ilisoi Jan  ------------------ ------------------
34 PRESCURĂ LUCIANA Șc. Gim. Negrilești  VII 8.50 Ilisoi Jan  ------------------ ------------------
35 PURLUCA ALINA ȘC. GIM. G. HAGIU TG. BUJOR VII 8.50 REZMERIȚĂ TINCUȚA ------------------ ------------------
36 SANDU RALUCA IOANA ŞC. NR. 13 ŞTEFAN CEL MARE VII 8.50 CISMIGIU TINCUTA ------------------ ------------------
37 ANDREI DIANA ANDREEA ȘC. GIMN. COSTACHI NEGRI VII 8.45 MIHAI FLORINA ------------------ ------------------
38 BUHAN GEORGIANA ŞCOALA NR.33 GALAŢI VII 8.40 MIRON VERONICA ------------------ ------------------
39 FLOREA COSMIN ȘC. GIMN. NR.1 SLOBOZIA-CONACHI VII 8.40 MARIN SULTĂNICA ------------------ ------------------
40 OPREA EDUARD CRISTIAN ȘC. GIMN. NR.1 SLOBOZIA-CONACHI VII 8.35 MARIN SULTĂNICA ------------------ ------------------
41 TURCU MARIANA Șc. Gim. Nr. 1 Munteni VII 8.35 Apostu Marian ------------------ ------------------
42 MITU RENATO ȘC. GIMN.UNIREA BRANIȘTEA VII 8.30 PETCU RALUCA ------------------ ------------------
43 TOADER ANDREEA ȘC. GIMN. SCHELA VII 8.20 AXIN MARIANA ------------------ ------------------
44 STOICA ANDREEA ŞC. MIHAI VITEAZUL VII 8.15 LUCA ANIŞOARA ------------------ ------------------
45 AXIN ANDREI ŞC. MIRON COSTIN VII 8.10 RĂŞCANU GABRIELA ------------------ ------------------
46 CHICULIȚĂ DANA ELENA ȘC. GIM. NR. 1 FOLTEȘTI VII 8.10 FĂȘIE IONEL ------------------ ------------------
47 PĂUN MIRELA ȘC. GIM. NR. 1 FÎNTÎNELE VII 8.10 TITEA MARICICA ------------------ ------------------
48 CHIRILĂ OCTAV Şc. Gim. Nr.1 Matca VII 8.05 Mistrean Daniela ------------------ ------------------
49 DOGARU CORINA ELENA ŞC. NR. 13 ŞTEFAN CEL MARE VII 8.05 CISMIGIU TINCUTA ------------------ ------------------
50 BOGDAN ANDREEA ȘC. GIM. NR. 1 CHIRAFTEI VII 8.00 IORGA ANA DANIELA ------------------ ------------------
51 BUDEŞTEANU ANASTASIA ŞC. NR. 13 ŞTEFAN CEL MARE VII 8.00 CISMIGIU TINCUTA ------------------ ------------------
52 DAJBOG IULIA CRISTINA ŞC. NR. 38 VII 8.00   ------------------ ------------------
53 DAMIAN OANA ŞC. SMÂRDAN VII 8.00 NEAGU MIHAELA ------------------ ------------------
54 DUCA ANDREI LUCIAN ŞCOALA NR. 10 VII 8.00 PETREA LUMINIŢA ------------------ ------------------
55 HILOHE COSMINA ȘC. GIMN. SCHELA VII 8.00 AXIN MARIANA ------------------ ------------------
56 LAZĂR ANDRA GABRIELA ŞC. MIHAIL SADOVEANU VII 8.00 RUSU MIHAELA ------------------ ------------------
57 MOCANU MARIA ALEXANDRA CNMK VII 8.00 POPA VIORICA ------------------ ------------------
58 MECU DANIELA GEORGIANA ŞCOALA NR. 7 VII 8.00 IRIMIA MARIA ------------------ ------------------
59 DOBRIN TEODORA ȘC. GIMN.UNIREA BRANIȘTEA VII 7.95 PETCU RALUCA ------------------ ------------------
60 PAIU DORU ŞC. DAN BARBILIAN VII 7.95 PENU MIHAELA ------------------ ------------------
61 CAZAN ALEXANDRA Şc. Gim. ,,Dimitrie Sturdza" Tecuci VII 7.85 Movileanu Maricica ------------------ ------------------
62 MUŞAT LARISA ŞC. MIRON COSTIN VII 7.85 CEAPĂ SVETLANA ------------------ ------------------
63 ENACHE MIRUNA ŞCOALA NR. 29 GALAŢI VII 7.80 GEORGESCU VICTORIA ------------------ ------------------
64 GROSU MĂDĂLIN ȘC. GIMN. NR.1 SLOBOZIA-CONACHI VII 7.80 MARIN SULTĂNICA ------------------ ------------------
65 POPA ANDREEA ELENA ŞC. MIHAI VITEAZUL VII 7.80 LUCA ANIŞOARA ------------------ ------------------
66 PUCIU MARCELA MARIANA ȘC. GIMN.UNIREA BRANIȘTEA VII 7.80 PETCU RALUCA ------------------ ------------------
67 DĂNĂILĂ NICOLETA DANIELA Șc. Gim. Nr. 1 Umbrărești  VII 7.75 Dănăilă Nina ------------------ ------------------
68 RARINCA IOANA Şc. Gim. ,,Dimitrie Sturdza" Tecuci VII 7.75 Movileanu Maricica ------------------ ------------------
69 ELISEI GHEORGHIȚĂ ȘC. GIM. NR. 2 FÎRȚĂNEȘTI VII 7.65 DAMIAN JENY ------------------ ------------------
70 ŞUŞNEA ANDREEA ŞCOALA NR.3 GALAŢI VII 7.60 PĂPĂRUŞ MARIUS ------------------ ------------------
71 LUPU NICOLETA ŞC. SMÂRDAN VII 7.55 NEAGU MIHAELA ------------------ ------------------
72 POSTELNICU ELENA ŞC. NR.25 GALAŢI VII 7.55 SANDU RODICA ------------------ ------------------
73 HORGHIDAN ANDREEA ȘCOALA NR. 31 GALAȚI VII 7.50 PORTASE GEANINA GABRIELA ------------------ ------------------
74 VLAD VERONICA ȘC. GIM. NR. 1 FÎRȚĂNEȘTI VII 7.50 CIOROI VALERICA ------------------ ------------------
75 COSTEA ALIS Școala„Elena Doamna” Tecuci VII 7.45 Arhip Cristina ------------------ ------------------
76 IGNATOVICI IOANA Colegiul Național ,,Spiru Haret” Tecuci VII 7.45 Poenașu Cătălin ------------------ ------------------
77 MIHAI RAREŞ ŞCOALA NR. 5 VII 7.45 MORAR LUMINIŢA ------------------ ------------------
78 STAMATE MIRUNA ELENA ŞC. LUDOVIC COSMA VII 7.45 VERONICA BÂZU ------------------ ------------------
79 BUJOR ANDREI LPS VII 7.40 BANIŢĂ FELICIA ------------------ ------------------
80 ŞOGA  ANTONIE Şc. Gimnazială Nr 1 Brăhăşeşti VII 7.40 Mihalache  Vasilica ------------------ ------------------
81 CĂLUIAN FORIN ŞCOALA GRIGORE MOISIL VII 7.35 PR. CRUCEANU VASILE ------------------ ------------------
82 CARP DENISA Șc. Gim. Negrilești  VII 7.35 Ilisoi Jan  ------------------ ------------------
83 CAZACU ANDREEA CRINA Colegiul Național ,,Spiru Haret” Tecuci VII 7.35 Poenașu Cătălin ------------------ ------------------
84 MÎȚĂ MIHAELA NICOLETA ȘC. GIMN.UNIREA BRANIȘTEA VII 7.35 PETCU RALUCA ------------------ ------------------
85 COJOCEA ANDREI L.T. DUNĂREA VII 7.30 VĂCEANU MARIANA ------------------ ------------------
86 DOBREA DARIA ŞC. LUDOVIC COSMA VII 7.30 VERONICA BÂZU ------------------ ------------------
87 ANTACHE DIANA LIC. TEHN. T. VLADIMIRESCU VII 7.25 OLTEANU CRISTINA ------------------ ------------------
88 PARASCHIV AURELIA ANDREEA ȘC. GIM. GHE. POALELUNGI VII 7.25 PĂUN JENICA ------------------ ------------------
89 BALABAN ȘTEFAN LORENA  ŞCOALA NR. 7 VII 7.20 IRIMIA MARIA ------------------ ------------------
90 GUŢU ANDREI ŞC. NR. 1 TULUCEŞTI VII 7.20 VICLEANU STERICA ------------------ ------------------
91 MATEI LUCIANA Șc. Gim. „Dimitrie Cantemir” Matca VII 7.20 Lazăr Elena-Gina ------------------ ------------------
92 UȘURELU DANIELA ȘC. GIMN. SCHELA VII 7.20 AXIN MARIANA ------------------ ------------------
93 ATHANASOPOULOU ANNA-MARIA ŞCOALA NR.25 GALAŢI VII 7.15 SANDU RODICA ------------------ ------------------
94 MIHAI CLAUDIA ŞC. NR. 1 TULUCEŞTI VII 7.15 VICLEANU STERICA ------------------ ------------------
95 SURUIANU CRISTINA IULIA ȘC. GIMN. CUZA-VODA VII 7.15 POPESCU DANIELA ------------------ ------------------
96 URSU MIHAI ŞCOALA NR. 29 GALAŢI VII 7.15 GEORGESCU VICTORIA ------------------ ------------------
97 ZAHARIA GEORGIANA ȘC. GIM. NR. 2 CHIRAFTEI VII 7.15 DAMIAN JENY ------------------ ------------------
98 BUGEAC VALENTIN ŞCOALA NR. 10 VII 7.10 PETREA LUMINIŢA ------------------ ------------------
99 OLARU VALENTIN ȘC. GIMN. SCHELA VII 7.10 AXIN MARIANA ------------------ ------------------
100 BUTCARU ERIKA ŞCOALA NR. 29 GALAŢI VII 7.00 DIACONU AURA ------------------ ------------------
101 AVRAM ANIŞOARA ŞC. MIRON COSTIN VII ABS CEAPĂ SVETLANA ------------------ ------------------
102 BĂLBĂRĂU ANDREI RAUL ŞCOALA NR. 9 VII ABS PĂTATU JANINA ------------------ ------------------
103 BOLEA THEODOR-IOAN ŞCOALA NR.25 GALAŢI VII ABS SANDU RODICA ------------------ ------------------
104 BOZA ELENA ŞCOALA NR. 22 GALAŢI VII ABS DABIJA SIMONA ------------------ ------------------
105 BUZEA BOGDAN Școala„Elena Doamna” Tecuci VII ABS Arhip Cristina ------------------ ------------------
106 COJOCARU CLAUDIA MARIA ŞCOALA NR. 7 VII ABS SAIGAU BIANCA ------------------ ------------------
107 CUCOŞ CLAUDIU L.T. EMIL RACOVIŢĂ VII ABS BUTNĂRAŞU CAMELIA ------------------ ------------------
108 DARIE SARAH ŞCOALA NR. 22 GALAŢI VII ABS DABIJA SIMONA ------------------ ------------------
109 DEDIU RAUL CRISTIAN ŞC. SFINŢII ÎMPĂRAŢI -42 VII ABS NEGRU TUDOR ------------------ ------------------
110 DODU MĂDĂLINA IONELA ȘC. GIM. NR. 2 CHIRAFTEI VII ABS DAMIAN JENY ------------------ ------------------
111 DRĂGAN MIHAELA ȘC. GIMN. NR.1 SLOBOZIA-CONACHI VII ABS MARIN SULTĂNICA ------------------ ------------------
112 MACOVEI BIANCA ŞC. MIRON COSTIN VII ABS CEAPĂ SVETLANA ------------------ ------------------
113 MIHĂILĂ RAFAELA ŞC. MIRON COSTIN VII ABS CEAPĂ SVETLANA ------------------ ------------------
114 MITREA MĂDĂLINA LIC. TEHN. T. VLADIMIRESCU VII ABS OLTEANU CRISTINA ------------------ ------------------
115 NEAGU ALINA ŞCOALA NR. 10 VII ABS PETREA LUMINIŢA ------------------ ------------------
116 OPREA GEORGE ŞC. DAN BARBILIAN VII ABS PENU MIHAELA ------------------ ------------------
117 PANAIT MARIA BIANCA ŞCOALA NR. 29 GALAŢI VII ABS GEORGESCU VICTORIA ------------------ ------------------
118 PASCAL CĂTĂLINA ALINA ŞCOALA NR. 29 GALAŢI VII ABS DIACONU AURA ------------------ ------------------
119 RÂNJA LUMINIŢA ŞC. MIRON COSTIN VII ABS CEAPĂ SVETLANA ------------------ ------------------
120 RUSU MIHAELA Șc. Gim. Malu-Alb VII ABS Alexe Ionel ------------------ ------------------
121 SEVASTRE MARIUS Școala„Elena Doamna” Tecuci VII ABS Arhip Cristina ------------------ ------------------
122 TITU GEANINA GABRIELA ŞCOALA NR. 20 VII ABS ANGHELAHAR CORINA MIRELA ------------------ ------------------
123 TONU PETRONELA Șc. Gim. Nr. 1 Umbrărești  VII ABS Dănăilă Nina ------------------ ------------------
124 VIERU ANDREI ȘC. GIM. NR. 3 MĂSTĂCANI VII ABS PĂUN JENICA ------------------ ------------------
125 VIŞAN ALEXANDRA LPS VII ABS BANIŢĂ FELICIA ------------------ ------------------