REZULTATELE OLIMPIADEI DE RELIGIE ORTODOXA
ETAPA JUDETEANA - GALATI 2017
Nr. Crt. Nume şi Prenume Clasa  Unitatea de īnvăţămānt Profesor īndrumător Nota Etapa judeţeană Nota contestaţie Nota finală Clasificare
1 OJOG IRINA VII ŞC.GIMN.IORGU IORDAN- TECUCI CHIRVASE VETUŢA 10.00   10.00 Calificat la etapa națională
2 MIHĂLUȚĂ MĂDĂLINA ANDREEA VII ȘC. GIMN. ,,SF. GHEORGHE" CUCA IONIȚĂ ANA 9.70   9.70  
3 NĂSTASE DENISA VII ȘC. GIMN. NR. 1 SLOBOZIA-CONACHI MARIN SULTĂNICA 9.70   9.70  
4 CĂPITĂNESCU ALEXANDRA MARIA VII SC. GIMN. "M. SADOVEANU" TULUȘ GEAMINA 9.60   9.60  
5 NĂSTASE VALENTINA-GEORGIANA VII ȘC. GIMN. NR. 1 SLOBOZIA-CONACHI MARIN SULTĂNICA 9.60   9.60  
6 TOADER ALIN IONUȚ VII ȘC. GIMN. NR. 2 INDEPENDENȚA NOVAC MIHAI 9.50   9.50  
7 MIRICĂ ANDREEA VII ȘC. GIMN. NR. 1 SLOBOZIA-CONACHI MARIN SULTĂNICA 9.35   9.35  
8 ȘERBU COSMINA-ALEXANDRA VII ȘC. GIMN. NR. 1 SLOBOZIA-CONACHI MARIN SULTĂNICA 9.35   9.35  
9 GHIȚĂ NICOLETA-ANDREEA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ELENA DOAMNA TECUCI ARHIP CRISTINA 9.30   9.30  
10 PENE GEORGIANA VII SC. GIMN. NR.1 TULUCEȘTI RUSU MIHAELA 9.25   9.25  
11 BORDEA ALEXIA VII SC. GIMN. "M. SADOVEANU" TULUȘ GEAMINA 9.20   9.20  
12 CHICULIȚĂ Ș. ALEXANDRU VII SC. GIMN. STEFAN CEL MARE CIȘMIGIU TINCUȚA 9.15   9.15  
13 MATEI PAVEL VII „DIMITRIE CANTEMIR” MATCA LAZĂR ELENA-GINA 9.10   9.10  
14 MUȘAT ELENA-CLAUDIA VII LIC. TEHN. ,,COSTACHI CONACHI" PECHEA MUNTEANU MIHAELA 9.10   9.10  
15 CRĂCIUN ELENA DARIA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ “DIMITRIE I. GHIMUŞ” LUNGEŞTI, COM. BĂLĂBĂNEŞTI MAFTEI MARICICA 9.00   9.00  
16 DOANĂ ELENA VII ȘC. GIMN. NR. 1 SLOBOZIA-CONACHI MARIN SULTĂNICA 9.00   9.00  
17 CĂUȘ CRISTINA VII ȘC. GIMN. NR. 2 INDEPENDENȚA NOVAC MIHAI 8.95   8.95  
18 LĂCUSTĂ ALINA VII SC. GIMN. NR.22 GALATI PETREA LUMINIȚA 8.90   8.90  
19 NECHITA ISABELLA ARIANA VII SC. GIMN. GRIGORE MOISIL TODOSE RODICA 8.90   8.90  
20 CHETROSU ALEXANDRA VII SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 BARCEA PADURARU  MARIA 8.85   8.85  
21 ŞERBAN  IONELA  VII SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 BARCEA PADURARU  MARIA 8.85   8.85  
22 CHIŞCARU  FLORINA MIHAELA VII SC. GIMNAZIALA NR 1 BRAHASESTI MIHALACHE VASILICA 8.80   8.80  
23 PANTEA I LAURA ANDREEA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ "GRIGORE HAGIU" TG. BUJOR REZMERIȚĂ TINCUȚA 8.80   8.80  
24 ALEXA MARINA CRISTINA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 RĂDEŞTI MAFTEI MARICICA 8.70   8.70  
25 MOCANU ANA CRISTINA VII LICEUL TEORETIC „DUNĂREA” VĂCEANU MARIANA 8.70   8.70  
26 ALECU IASMINA VII SC. GIMN. "M. SADOVEANU" TOADER RODICA 8.65   8.65  
27 PANAIT MARIA VII LICEUL TEORETIC „DUNĂREA” VĂCEANU MARIANA 8.65   8.65  
28 OPREA M.  BIANCA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ "GRIGORE HAGIU" TG. BUJOR REZMERIȚĂ TINCUȚA 8.60   8.60  
29 PETCU GABRIELA VII ȘC. GIMN. ,,LASCĂR CATARGIU" SCHELA AXIN MARIANA 8.60   8.60  
30 SLAVU  EMANUEL ANDREI VII SC. GIMN. GRIGORE MOISIL TODOSE RODICA 8.55   8.55  
31 IONIȚĂ MIRELA VII ȘC. GIMN. NR. 1 SLOBOZIA-CONACHI MARIN SULTĂNICA 8.50   8.50  
32 MOROZAN MARIANA VII SCOALA GIM.NEGRILESTI ILISOI JAN 8.50   8.50  
33 ANGHEL FLORINA VII ȘC. GIMN. NR. 1 SLOBOZIA-CONACHI MARIN SULTĂNICA 8.45   8.45  
34 CIOCĪNTĂ LORENA IONELA VII ȘC. GIMN. „LUDOVIC COSMA” BĀZU VERONICA 8.40   8.40  
35 ILIE CODRIN IONUȚ VII SC. GIMN. STEFAN CEL MARE CIȘMIGIU TINCUȚA 8.40   8.40  
36 MITU MARIA-NORA VII SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 BARCEA PADURARU  MARIA 8.40   8.40  
37 ANDREI COSMIN VII SC. GIMN. "M. SADOVEANU" TULUȘ GEAMINA 8.30   8.30  
38 CAZACU MARIO ADRIAN VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ GENERAL DUMITRU DĂMĂCEANU COSMEŞTI MUNTEANU NELU 8.30   8.30  
39 FUICĂ CAMELIA ANDREEA VII ȘC. GIMN. ,,PROF. E. PANAITESCU" CUDALBI NĂSTASE MIRELA 8.30   8.30  
40 DRĂGAN ALEXANDRA-ELENA VII ȘC. GIMN. ,,ELENA DOAMNA" CUZA-VODĂ POPESCU DANIELA 8.25   8.25  
41 CRĂCIUN LILIANA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ “DIMITRIE I. GHIMUŞ” LUNGEŞTI, COM. BĂLĂBĂNEŞTI MAFTEI MARICICA 8.20   8.20  
42 DOANĂ DANIELA VII ȘC. GIMN. NR. 1 SLOBOZIA-CONACHI MARIN SULTĂNICA 8.20   8.20  
43 IORDAN NICOLA-DIANA VII SC. GIMN. 17 GALATI ANTON MARCELA 8.20   8.20  
44 MANOLACHI  DANA VII SC. GIMN. Nr.7 GALATI ȘAIGĂU BIANCA 8.20   8.20  
45 MATEI DENISA VII „DIMITRIE CANTEMIR” MATCA LAZĂR ELENA-GINA 8.20   8.20  
46 VASILE DARIA VII SC. GIMN. "M. SADOVEANU" TOADER RODICA 8.20   8.20  
47 CATANĂ C. DAVID ANDREI VII SC. GIMN. STEFAN CEL MARE CIȘMIGIU TINCUȚA 8.10   8.10  
48 LUPUSORU LAURA  VII SCOALA GIM.NEGRILESTI ILISOI JAN 8.10   8.10  
49 MANOLACHI  IOANA  VII SC. GIMN. Nr.7 GALATI ȘAIGĂU BIANCA 8.10   8.10  
50 RADU ANDREEA VII SC. GIMN. Nr.7 GALATI ȘAIGĂU BIANCA 8.10   8.10  
51 CIOCAN   IULIA VII SCOALA  GIM.-VALEA  MARULUI VIZINTEANU   ONITA 8.00   8.00  
52 ENACHI IONUȚ-ADRIAN VII ȘC. GIMN. NR. 1 INDEPENDENȚA NOVAC MIHAI 8.00   8.00  
53 VELICHE I. RAMONA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ "GRIGORE HAGIU" TG. BUJOR REZMERIȚĂ TINCUȚA 8.00   8.00  
54 TĂBĂCARU DENISA VII SC. GIMN. GRIGORE MOISIL TODOSE RODICA 7.95   7.95  
55 CRISTEA ANAMARIA VII ȘC. GIMN. NR. 1 SLOBOZIA-CONACHI MARIN SULTĂNICA 7.90   7.90  
56 ALEXANDRU PAULA-ANDREEA VII SC. GIMN. Nr.7 GALATI ȘAIGĂU BIANCA 7.85   7.85  
57 LUNGU VANESA-LAURA VII ȘC. GIMN. ,,PROF. E. PANAITESCU" CUDALBI NĂSTASE MIRELA 7.80   7.80  
58 MILAȘCU GEORGE VII LIC. TEHN. T. VLADIMIRESCU OLTEANU CRISTINA 7.80   7.80  
59 PETREA FLORENȚA VII ȘC. GIMN. ,,SF. TREI IERARHI" HANU CONACHI IONIȚĂ NICOLETA 7.80   7.80  
60 STAN MIHAI CĂTĂLIN VII SC. GIMN. STEFAN CEL MARE CIȘMIGIU TINCUȚA 7.80   7.80  
61 CHIRU DELIA ANDREEA VII SC. GIMN. GRIGORE MOISIL TODOSE RODICA 7.75   7.75  
62 DOCA   DELIA  SORANA VII SCOALA  GIM.-VALEA  MARULUI VIZINTEANU   ONITA 7.75   7.75  
63 POPOIU STELIANA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ "GRIGORE HAGIU" TG. BUJOR REZMERIȚĂ TINCUȚA 7.75   7.75  
64 DAN MARIAN VII ȘC. GIMN. NR. 1 NĂMOLOASA GURZU MIHAELA 7.70   7.70  
65 LUNGU CORINA ELENA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 RĂDEŞTI MAFTEI MARICICA 7.70   7.70  
66 PRECUP MARIUS VII SCOALA GIM.NEGRILESTI ILISOI JAN 7.70   7.70  
67 ALEXANDRU MIHAELA MONA VII LIC. TEHN. ,,COSTACHI CONACHI" PECHEA MUNTEANU MIHAELA 7.65   7.65  
68 NEGOIȚĂ PETRU VII SC. GIMN. MIRON COSTIN RĪȘCANU GABRIELA 7.65   7.65  
69 TALABĂ DENISA-DANA VII LIC. TEHN. ,,COSTACHI CONACHI"PECHEA BUCUR BIANCA 7.55   7.55  
70 AGACHE DANIELA MONICA VII SC. GIMN. Nr.29 GALATI GEORGESCU VICTORIA 7.50   7.50  
71 BUJENIȚĂ ALEXANDRA VII ȘC. GIMN. „LUDOVIC COSMA” BĀZU VERONICA 7.50   7.50  
72 PALADE DARIA VII LIC. TEHN. T. VLADIMIRESCU OLTEANU CRISTINA 7.50   7.50  
73 ENCIU DARIA ANDREEA VII ȘC. GIMN. ,,SF. GHEORGHE" CUCA IONIȚĂ ANA 7.45   7.45  
74 DUMITRIU MIHAELA-GABRIELA VII SCOALA GIM.NEGRILESTI ILISOI JAN 7.40   7.40  
75 ENE LĂCRĂMIOARA DANIELA VII ȘC. GIMN. NR.26 GALATI RĂDULESCU IRINA 7.40   7.40  
76 MLĂJERU IONUȚ VII ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 FĀRȚĂNEȘTI DAMIAN JENY 7.40   7.40  
77 CIUREA CRISTINA VII SC. GIMN. MIHAI VITEAZUL LUCA ANIȘOARA 7.30   7.30  
78 DOBRE LUIZA IONELA VII SC. GIMN. MIRON COSTIN RĪȘCANU GABRIELA 7.30   7.30  
79 DRAGA DENISA VII SC. GIMN. Nr.7 GALATI ȘAIGĂU BIANCA 7.30   7.30  
80 PRICOPE DORINA VII SC. GIMN. BRANIȘTEA HERESCU PETRIȘOR 7.30   7.30  
81 STAN LILIANA ANDREEA VII LIC. TEHN. T. VLADIMIRESCU OLTEANU CRISTINA 7.30   7.30  
82 BOURCEANU IULIAN-ALEXANDRU VII SC. GIMN. Nr.7 GALATI ȘAIGĂU BIANCA 7.25   7.25  
83 STAMATIN TEODOR VII ȘCOALA GIMN. ,,DIMITRIE STURDZA” TECUCI MOVILEANU MARICICA 7.25   7.25  
84 IONIȚĂ ALINA-ANDREEA VII SC. GIMN. BRANIȘTEA HERESCU PETRIȘOR 7.20   7.20  
85 OLARU MĂDADĂLINA VII ŞCOALAGIMNAZIALĂ ,, GABRIEL DRĂGAN”- NICOREŞTI MIHOCI EUGENIA 7.20   7.20  
86 PRICOPI ANDREEA-COSMINA VII SC. GIMN. MIRON COSTIN RĪȘCANU GABRIELA 7.20   7.20  
87 PRUNA MIHAELA TEODORA VII SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 BARCEA PADURARU  MARIA 7.20   7.20  
88 GAIU MIHAELA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ "ENE PATRICIU" SMULŢI LĂPUŞNEANU RĂZVAN 7.15   7.15  
89 BORȘAN COSMINA ROXANA VII ȘC. GIMN. NR. 1 GRIVIȚA POPA FLORIAN 7.10   7.10  
90 CULEAȘCĂ TEODORA VII SC. GIMN. "M. SADOVEANU" TOADER RODICA 7.10   7.10  
91 LĂCĂTUŞ FLORIN VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 RĂDEŞTI MAFTEI MARICICA 7.10   7.10  
92 ŞUŞNEA OANA-DIANA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 RĂDEŞTI MAFTEI MARICICA 7.10   7.10  
93 CUJBĂ DANIEL VII SC. GIMN. STEFAN CEL MARE POPA ROXANA 7.00   7.00  
94 NĂSTAC DORIAN VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 CAVADINEŞTI CALAPOD SPIRU 6.95   6.95  
95 SANDU KATIA GIULYA VII SC. GIMN. Nr.7 GALATI ȘAIGĂU BIANCA 6.95   6.95  
96 LUPU MARIA VII LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BANIȚĂ FELICIA 6.90   6.90  
97 NICODIM MARIAN VII SC. GIMN. GRIGORE MOISIL TODOSE RODICA 6.90   6.90  
98 SANDU    VIOLETA VII SCOALA GIM.-VALEA MARULUI VIZINTEANU  ONITA 6.85   6.85  
99 ENACHE LORENA VII SC.GIMN. NR.1 TULUCEȘTI RUSU MIHAELA 6.80   6.80  
100 NĂSTASE ANDREEA VII ȘC. GIMN. ,,D. LUCHIAN" PISCU PORTASE GEANINA 6.80   6.80  
101 PANAIT VALENTIN VII ȘC. GIMN. ,,D. LUCHIAN" PISCU PORTASE GEANINA 6.80   6.80  
102 TUDOSĂ DANIEL VII ȘC. GIMN. NR. 1 GRIVIȚA POPA FLORIAN 6.80   6.80  
103 GAFTON DENISA-IOANA VII SC. GIMN. "M. SADOVEANU" TOADER RODICA 6.75   6.75  
104 BULGARU ANDREIA VII SCOALA GIM.NEGRILESTI ILISOI JAN 6.70   6.70  
105 CHETRONIE CRUCEANU ADRIANA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 GOHOR MIHOCI EUGENIA 6.70   6.70  
106 NITU SORINA VII SCOALA GIM.NEGRILESTI ILISOI JAN 6.65   6.65  
107 ISPAS COSMIN-ANDREI VII SC. GIMN. "M. SADOVEANU" TOADER RODICA 6.60   6.60  
108 TONU GEORGIANA VII SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 BARCEA PADURARU  MARIA 6.60   6.60  
109 BĂRCEANU ANDREI VII SC. GIMN. Nr. 9 GALATI CAPOTĂ OANA ALEXANDRA 6.55   6.55  
110 CIORĀȚĂ ANDREEA VII SC. GIMN. MIHAI VITEAZUL LUCA ANIȘOARA 6.55   6.55  
111 ȘUȘNEA DIANA VII SC. GIMN. GH. MUNTEANU DRĂGOI RALUCA 6.55   6.55  
112 BROASCĂ SABINA-MARIA VII ȘC. GIMN. NR. 1 SLOBOZIA-CONACHI MARIN SULTĂNICA 6.50   6.50  
113 CHETRARU GIULIA-ELENA VII SC. GIMN. MIHAI VITEAZUL LUCA ANIȘOARA 6.50   6.50  
114 DUMA C.  DĂNUȚ MARIAN VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ "GRIGORE HAGIU" TG. BUJOR REZMERIȚĂ TINCUȚA 6.50   6.50  
115 TĂNASE CRISTINA CRISTIANA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ "PETRU RAREŞ" FRUMUŞIŢA OPRIŞAN MARIA MAGDALENA 6.50   6.50  
116 SOROCEANU LAURA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 CAVADINEŞTI CALAPOD SPIRU 6.45   6.45  
117 STOIAN CRISTIAN VII ȘC. GIMN. „LUDOVIC COSMA” BĀZU VERONICA 6.40   6.40  
118 TONU CRISTINA VII SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 BARCEA PADURARU  MARIA 6.35   6.35  
119 CLISU  ŞTEFAN ALEXANDRU VII SC. GIMNAZIALA NR 1 BRAHASESTI MIHALACHE VASILICA 6.30   6.30  
120 DĂNILĂ ALINA MIHAELA VII SC. GIMN. Nr.33 GALATI MIRON VERONICA 6.30   6.30  
121 DRĂGUȚ  CRISTINA-ANDREEA VII SC. GIMN. Nr. 25 GALATI SANDU RODICA 6.30   6.30  
122 VĪRLĂNUŢĂ    NICOLETA VII SCOALA  GIM.-VALEA  MĂRULUI VIZINTEANU  ONIŢA 6.30   6.30  
123 DUMITRIU ANA MARIA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 RĂDEŞTI MAFTEI MARICICA 6.20   6.20  
124 HĪRŢANU SALOMEEA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 RĂDEŞTI MAFTEI MARICICA 6.20   6.20  
125 MARIN GEORGIANA VII SC. GIMN. MIHAI VITEAZUL LUCA ANIȘOARA 6.20   6.20  
126 MIRCEA GABRIEL VII ȘC. GIMN. NR. 2 INDEPENDENȚA NOVAC MIHAI 6.20   6.20  
127 STRATULAT MARIA-IZABELA VII SC. GIMN. Nr.7 GALATI ȘAIGĂU BIANCA 6.20   6.20  
128 GĂINĂ ŞTEFAN ANDREI VII SC. GIMN. Nr.29 GALATI GEORGESCU VICTORIA 6.15   6.15  
129 MILEA CRISTINA IONELA VII ȘC. GIMN. NR. 1 GRIVIȚA POPA FLORIAN 6.15   6.15  
130 MITREA EMANUEL VII ȘC. GIMN. NR. 1 NĂMOLOASA GURZU MIHAELA 6.15   6.15  
131 MOLOCEA ȘTEFAN VII SC. GIMN. Nr.10. GALATI PETREA LUMINIȚA 6.15   6.15  
132 BERNEA DIANA-IONICA VII SC. GIMN. NR.1 TULUCEȘTI RUSU MIHAELA 6.10   6.10  
133 CARP ALEXANDRU VII SC. GIMN. Nr. 5 GALATI MORAR LUMINIȚA 6.10   6.10  
134 IZVORANU DENISA VII SC. GIMN. NR.16 GALATI HAMZA LIDIA 6.10   6.10  
135 STOICA  SARA-CRISTINA VII ȘC. GIMN. NR. 1 REDIU NAZARE PARASCHIVA 6.05   6.05  
136 GHERMAN THEODOR ANDREI VII LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BANIȚĂ FELICIA 6.00   6.00  
137 HOGOŞ ALINA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ "ENE PATRICIU" SMULŢI LĂPUŞNEANU RĂZVAN 6.00   6.00  
138 IGNAT Z. ANDRA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ "GRIGORE HAGIU" TG. BUJOR REZMERIȚĂ TINCUȚA 6.00   6.00  
139 BUGEAC BOGDAN TUDOR VII SC. GIMN. Nr.28 GALATI PICOȘ MIHAELA ABSENT   ABSENT  
140 CĂLIN ALEXIA VII SC. GIMN. Nr.28 GALATI PICOȘ MIHAELA ABSENT   ABSENT  
141 CIOMĀRTAN DARIA VII SC. GIMN. Nr.28 GALATI PICOȘ MIHAELA ABSENT   ABSENT  
142 CUCOANEŞ GEORGIANA VII ŞC.GIMN.IORGU IORDAN- TECUCI CHIRVASE VETUŢA ABSENT   ABSENT  
143 GHEORGHIU FLAVIA IOANA VII SC. GIMN. Nr.28 GALATI PICOȘ MIHAELA ABSENT   ABSENT  
144 GOGAN CRINA MIHAELA VII SC. GIMN. Nr.28 GALATI PICOȘ MIHAELA ABSENT   ABSENT  
145 HAICĂU PAULA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 FURCENII NOI MUNTEANU NELU ABSENT   ABSENT  
146 HĪNCU ALEXIA VII SC. GIMN. Nr.28 GALATI PICOȘ MIHAELA ABSENT   ABSENT  
147 STROIA   MARANDA VII SCOALA GIM .-VALEA  MARULUI VIZINTEANU  ONITA ABSENT   ABSENT  
148 TIMOFTE PAULA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ “DIMITRIE I. GHIMUŞ” LUNGEŞTI, COM. BĂLĂBĂNEŞTI MAFTEI MARICICA ABSENT   ABSENT  
149 TOTOLICI RALUCA VII SC. GIMN. "M. SADOVEANU" TOADER RODICA ABSENT   ABSENT